Funda Eryiğit kimdir? Son Yaz dizisi Canan - Yorum Güncel

Funda Eryiğit kimdir? Son Yaz dizisi Canan

Funda Eryiğit kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, yaşı, boyu, kilosu, ınstgram hesabı, Son Yaz dizisi Canan, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

01.01.2021
Funda Eryiğit kimdir? Son Yaz dizisi Canan

Funda Eryiğit kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, yaşı, boyu, kilosu, ınstgram hesabı, Son Yaz dizisi Canan, sevgilisi gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

1984 yılında Avrupa’da Hollanda’nin Zwolle kentinde dünyaya geldi. Oyunculuğa amatör olarak lise döneminde başlayan güzel oyuncu, yine Lise döneminde katıldığı tiyatro kulübünde kendini geliştirdi. 2006 yılında İstanbul’da üniversite okumaya karar verdi. İstanbul Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesi‘nde lisans eğitimi gördü. Buradan mezun olduktan sonra 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Oyunculuk bölümünde eğitim hayatını tamamladı.

Kariyeri

Eryiğit, ilk olarak 2008 yolunda Canım Ailem dizisi ile kamera karşısına geçti. Seyhan karakterini canlandırdığı dizide önemli isimlerin yer aldığı dizide yer aldı. Ardından devam eden kariyerinde İstanbul’un Altınları” , “Uçurum” , “Eski Hikaye” dizilerinde rol aldı. Bu dizilerden sonra Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı Karadayı dizisinde Belgin karakterine hayat verdi. 2016 yılında Poyraz Karayel dizisinde yer aldı. 2015’de Gecenin Kraliçesi dizisinde Esra rolüne hayat verdi. 2018’de Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Evdokya karakterini canlandırdı. Bu dizinin ardından da Netflix‘te yer alan Hakan Muhafız dizisine 3.sezonda dahil oldu. 4.sezonda da dizide yer aldı. Güzel oyuncuyu son olarak yine Netflix’te yayınlanan Bir Başkadır adlı dizide karakterine hayat verdi. Bu dizide performansı ile de dikkat çekti. 2021 yılında yayınlanmaya başlayan Son Yaz dizisinde Ali Atay, Alperen Duymaz, Sinan Tuzcu, Hafsanur Sancaktutan gibi isimler ile yer alıyor. Dizide Canan karakterine hayat veriyor.

Funda Eryiğit Yaşı

36

Boyu

1.66

Kilosu

52

Funda Eryiğit Instagram hesabı

@fundaery

Nereli

Zwolle, Hollanda

Oynadığı dizi ve filmler

2021 – Son Yaz – Canan
2020 – Bir Başkadır – Ruhiye
2018 – Can Kırıkları – Zeynep İnan
2018 – Mehmed: Bir Cihan Padişahı – Evdokya
2016 – Poyraz Karayel (3. Sezon) – Esra
2016 – Gecenin Kraliçesi – Esra
2015 – 2016 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
2014 – Karadayı 3. Sezon – Belgin
2013 – Eski Hikaye – Türkan
2012 – Uçurum – Pınar
2011 – İstanbul’un Altınları – Ayşegül Altın Açık
2008 – Canım Ailem – Seyhan

Filmler

Limonata
Ev
Eksik
Tereddüt – Şehnaz
Aden – Aras

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.