Game of Thrones Evreni’nden Yeni Dizi: House of the Dragon

30.10.2019
Game of Thrones Evreni’nden Yeni Dizi: House of the Dragon

Game of Thrones Evreni’nden yeni bir dizi geleceği daha önceden duyurulmuştu. Ancak bu diziye dair herhangi bir detay vermeyen Game of Thrones yapımcılarından beklenen açıklama geldi. House of the Dragon ne zaman? Kaç bölüm? Nerede yayınlanacak? Konusu ne? Targaryen Ailesi’ni mi anlatacak? Gibi sorularınızın yanıtına yorumguncel.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Game of Thrones dizisinin Spin-off dizisi: House of the Dragon!

29.10.2019 tarihinde Game of Thrones yapımcıları tarafından HBO kanalından yapılan açıklama ile yine Game of Thrones evreninde geçecek olan dizisi House of the Dragon ’u duyurdu. Game of Thrones dizisinin son sezonunun beklentileri karşılamamıştı. Hatta öyle ki imza kampanyası başlatılmış 1 milyondan fazla imza ile yeniden çekilmesi talep edilmişti. Daha sonra açıklamalarda bu evreni anlatacak başka dizilerin yapılacağını daha önceden duyuran yapımcılardan sonunda elle tutulur bir haber geldi. 

House of the Dragon Konusu

House of the Dragon’un isminden de anlaşılacağı üzere Targaryen Ailesi’ni konu alacak olan bir yapım olacak. Targaryen Hanedanlığı’nın konu alan bu yeni dizi izlediğimiz Game of Thrones dizisinden 300 yıl öncesi anlatılacak.

Fire&Blood kitabından uyarlanan dizinin King Landing’inin kurucusu olan Red Keep’i inşa ettiren Iron Throne’u oluşturan kişi I.Ageon’u konu alacak. Dizide I. Aegon’ın kız kardeşi-eşleri Visenya ve Rhaneys ile Westeros’taki yedi krallığın altınısını bir araya getireceği konuşuluyor. Yani bu dizide de tıpkı Game of Thrones’daki gibi ensest ilişkiler bizi bekliyor olacak.

Dizi, George R.R. Martin’in Fire&Blood kitabından uyarlanacak. Dizinin yapımcılığını George R.R. Martin ile Rayn Condal birlikte üstlenecek. Dizinin yönetmen koltuğuna daha önce Altered Carbon ve Game of Thrones’da yönetmenlik yapmış olan Miguel Sapochnik oturacak. Dizinin senaristi ise bilim kurgu dizisi Colony ile tanınan ve aynı zamanda dizinin yapımcısı olan Ryan J.Condal olacak.

House of the Kaç Bölüm Olacak?

House of the Dragon’a dair en çok merak edilenlerden biri de dizinin kaç bölüm olacağı. HBO tarafından yapılan açıklamada yapımcılar dizi için HBO ile şimdilik 10 bölüm için anlaşma sağlandı.

House of the Dragon Ne Zaman Yayınlanacak?

Game ıf Thrones dizisinin spin-offu Mayıs 2020 yılında yayın hayatına başlayacak olan HBO Max kanalında yayınlanacak. Ancak yapılan açıklamada dizinin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi.

*BONUS

Game of Thrones dizisinin spin-off dizileri arasında olacağı bilinen Age of Heroes dizi projesinin iptal edildiği duyuruldu.

YORUMLAR