Genius (Dizi) | Konusu – Oyuncuları – 3.Sezon Ne Zaman?

15.08.2020
Genius (Dizi) | Konusu – Oyuncuları – 3.Sezon Ne Zaman?

Genius dizi konusu, oyuncuları, imdb, ekşi, yorumları, indir, kaç sezon, kaç bölüm, 1.sezon, 2.sezon, 3.sezon ne zaman, fragman, trailer, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Genius Dizi Hakkında

Genius dizisi, 25 Nisan 2017 yılında National Geographic tarafından üretilen bir Amerikan dönem dizisidir. Her sezonunda tarihte önemli olan kişinin hayatına odaklanılan dizinin şu ana kadar toplamda 2 sezonu bulunmaktadır.

Drama türündeki belgesel dizi ilk sezonunda Albert Einstein, 2.sezonunda Pablo Picasso’yu ele alan dizi 3.sezonunda ise soul müzik efsanesi Aretha Franklin’i konu alacak. Dizinin ilk sezonu Geoffrey Rush’ın Altın Küre adaylığı elde ettiği dizi oldukça başarılı performansı ile öne çıkıyor.

Genius konusu ve oyuncuları ile ön plana çıkan dizilerden biri. Her sezonda farklı bir tarihi figürün hayatını ele alan dizinin her sezonu toplamda 10’ar bölümden oluşuyor. Dizinin imdb puanı ise 8,8

Genius Konusu

İlk sezonunda Albert Einstein’in hayatına odaklanan dizi ikinci sezonunda Pablo Picasso’nun hayatına odaklandı. 3.sezonunda Mary Shelly’ni hayatına odaklanılacağı açıklanan dizi ani bir kararla Aretha Franklin’in hayatını anlatmaya karar verdi. Konuyla ilgili olarak National Geographic Başkanı Courteney Monroe, Mary Shelley’nin hayatını yapacakları için oldukça heyecanlandıklarını fakat hikâyeyi 8-10 saatlik yaratıcı bir projeye dönüştürecek bir yol bulamadıklarını söyledi.

Dizide Einstein’ın yanında o dönemde yaşamış diğer ünlü bilim insanlarına da yer veriliyor. Bu isimlerin Einstein ile olan ilişkilerinden ve Nobel ödülü yarışından kesitler görmemiz mümkün. İsmi geçen bazı ünlü bilim insanları ise şöyle: Philipp Lenard, Max Planck, Fritz Haber, Niels Bohr, Marie Curie, Ernst Weber.

Her yeni sezonda seçilen tarihi figürün hayatına ve gelişim süreine ve hakkında az biline gerçeklere odaklanılıyor.

Genius Oyuncuları

1.Sezon Oyuncuları

Geoffrey Rush – yaşlı Albert Einstein
Johnny Flynn – genç Einstein
Mileva Marić – Samantha Colley
Richard Topol – Fritz Haber
Michael McElhatton – Philipp Lenard
Emily Watson – yaşlı Elsa Einstein
Gwendolyn Ellis – genç Elsa
Max Planck – Ralph Brown

2.Sezon Oyuncuları

Samantha Colley – Dora Maar
Seth Gabel – Michele Besso
Antonio Banderas – Pablo Picasso
Clémence Poésy – Françoise Gilot
T.R. Knight – Max Jacob
Malcolm Barrett – Ted White
Patrice Covington – Erma Franklin
David Cross – Jerry Wexler
Cynthia Erivo – Aretha Franklin

Fragman

Genius 3.Sezon Ne Zaman?

İlk iki sezonunda Albert Einstein ve Pablo Picasso’yu merkezine alan Genius’ın, soul müzik efsanesi Aretha Franklin’e odaklanan 3. sezonundan tanıtım fragmanı yayınlandı. Harriet ile Oscar’a aday olan Cynthia Erivo’nun Aretha Franklin’i canlandırdığı Genius 3. sezon’u için 25 Mayıs 2020 tarihi verilmişti. Fakat diğer birçok dizi ve filmde olduğu gibi koronovirüs nedeni ile ertelendi. Şu an için ise henüz 3.sezon tarihi belirsizliğini koruyor.

YORUMLAR

canlı tv izle