Good Omens Dizi | Konusu | Oyuncuları | Amazon

Good Omens dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, 2.sezon ne zaman, imdb puanı, fragmanı, izle, Amazon Prime gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Good Omens Dizi | Konusu | Oyuncuları | Amazon

Good Omens dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, 2.sezon ne zaman, imdb puanı, fragmanı, izle, Amazon Prime gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

31 Mayıs 2019‘da Amazon Prime ve BBC Two ortak yapımı olarak yayınlanmaya başlayan ABD-İngiliz ortak yapımı dizidir. Absürt komedi türünde yer alan dizi, tarzı ve izlediği konu ile dikkatleri yayınlandığı dönemde üzerine çekmeyi başardı. Neil Gaiman tarafından tasarlanan yapım, Terry Pratchett ve Neil Gaiman‘ın kaleme aldığı aynı eserden uyarlandı. Yönetmenliğini Douglas Mackinnon‘ın üstlendiği yapımın senaryosunu Neil Gaiman kaleme aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays ve Sian Brooke gibi isimler yer alıyor. Türkiye’de Amazon Prime Video tarafından izlenilebiliyor. IMDb‘de 55 bin oy almayı başaran dizi 8,1‘lik puana sahip oldu. Dizinin 2.sezonu ile ilgili ise henüz bir açıklama bulunmuyor.

Good Omens konusu

Dizinin konusu, Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide,cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor. Fantastik ve komedi yönü zengin olan Good Omens dizisinin konusu, Cennet ile Cehennem arasında bulunan son savaşa dayanmaktadır. Dizinin ilk bölümü Adem, Havva, elma ağacı, Cennet Bahçesi ve onun yasak meyvesinin yenilmesi ile başlayan yaratılış hikayesi ile başlamaktadır. Bu dizinin başrolünde Crowley isimli bir iblis ile Aziraphale isimli bir melek bulunmakta olup onların yaşantısı izlenilmektedir.

Good Omens oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays ve Sian Brooke gibi isimler yer alıyor.

David Tennant – Crowley
Michael Sheen – Aziraphale
Frances McDormand – God
Sam Taylor Buck – Adam Young
Daniel Mays – Arthur Young
Sian Brooke – Deirdre Young
Ollie Ollie – Dog
Adria Arjona – Anathema Device
Jon Hamm – Gabriel
Jack Whitehall – Newton Pulsifer
Michael McKean – Shadwell
Amma Ris – Pepper

Dizi yorumları

keyifli, akıcı ve yer yer muazzam göndermeler yapan ama sonu asla tatmin etmeyen mini dizi. hatta final bölümü en kötü bölümüydü diyebilirim, finalini güzel bir şekilde bağlasalar efsaneler arasına girebilirdi ama olmadı.

-bunu degistirebiliyor muyuz / Ekşi Sözlük

severek izlediğim dizi, oyunculuklara da laf etmek mümkün değil.
ama insanın aklı ister istemez supernatural’ın castiel vs. crowley’sine gidiyor. bir de o iki aktörle çeksinler bence, yine izlerim.

-ketender tepetopuzu / Ekşi Sözlük

hafif tiyatral,oyuncuların performansı takdire şayan ve içerik olarak eğlenceli bir konusu var.görsel efektleri hiç fena değil.akıcı,kaliteli ve kesinlikle keyifle izlenebilecek mini dizi.

-fremannn / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR