Google Meet Hakkında Her Şey: Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

13.09.2023
Google Meet Hakkında Her Şey: Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Kendinize ait şirketiniz var ve zamandan tasarruf etmeniz gerekiyor ise Google Workspace ile tanışmanız gerekmektedir. Hayatınızı kolaylaştıracak birçok uygulama ile zamanınız size ve sevdiklerinize kalacak. Bünyesinde barındırdığı birçok uygulamanın detaylarını web sitenizi ziyaret ederek bulabilirsiniz. Bu kısımda sizlere Google Meet uygulamasından bahsedeceğiz. Google Workspace gizli iş ortağınız olurken, içerisinde barındırdığı birçok uygulama sayesinde tüm işleriniz aksamadan hall olacaktır. Peki, Google Meet nedir, nasıl kurulur, görüntülü sohbet nasıl yapılır? Tüm bunları merak ediyorsanız içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Google Meet Kurulumu Nasıl Olur?

Google Workspace ile zamanınız artık size kalacak. Birçok konuda hayatınızı kolaylaştıran Google Workspace uygulamalarından yalnızca biri olan Google Meet uygulaması sizlere kesintisiz ve uzun süreli bir görüntülü toplantı vaadediyor. 100 kişi ile aynı anda video konferans yapabileceğiniz bu uygulamaya iki şekilde giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz seçeneklerimize birlikte göz atalım.

  •  Kişisel Gmail Hesabı: Ücretsiz bir şekilde tarafınıza sunulan Google Meet hesabı açmak için kişisel Gmail adresinizi kullanabilirsiniz. Kişisel Gmail adresiniz ile giriş yaptığınızda 100 kişi ile aynı anda 1 saat konulma olanağı sağlamaktadır. Kişi sayısı düştükçe konuşması süresi de artmaktadır. 1 kişi ile 24 saat görüşme sağlayabilirsiniz.
  • Kurumsal Gmail Hesabı: Şayet kurumsal Gmail hesabınız mevcut ise Business Plus ya da Enterprise gibi seçenekleri satın alarak görüşmelerinizi ve saatlerini sınırsız hale getirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır Google Meet?

Google Meet iki şekilde girişi mevcut olan bir uygulamadır. Üst kısımda da bahsetmiş olduğumuz gibi hem kurumsal Gmail hesabınız ile hem de kişisel Gmail hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Kurumsal Gmail hesabından giriş yaptığınız takdirde çok daha geniş kapsamlı bir uygulama ile karşılaşmış olursunuz.

Telefona Veya Bilgisayara Google Meet Nasıl İndirilir?

  •  Bilgisayar: Bilgisayarınızı açtıktan sonra herhangi bir web tarayıcısına girip arama motoru kısmına “meet.google.com” yazarak aratmanızın ardından çıkan sayfada sizi yönlendirilen şekilde adımları takip ederek indirebilirsiniz.
  • Telefon/Tablet: Akıllı cihazınız ister Android olsun ister İOS işletmesine sahip olsun farketmeden indirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken App Store veya Google Play uygulamalarının arama kısmına Google Meet yazmanız yeterli olacaktır. Ardından indir tuşuna basarak kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Görüntülü Konferans Google Meet İle Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki adımları takip ederek Google Meet uygulamasını cihazınıza yükledikten sonra uygulamaya giriş yapmalısınız. Ardından kullanacağız Gmail adresiniz ile oturum açtıktan sonra “yeni toplantı oluştur” sekmesine tıklayarak toplantının tarihini, saatini ve konusunu ya da başlığını ekleyiniz. Daha sonra toplantıya katılacak olan kişileri seçerek, seçtiğiniz kişilere dilerseniz mesaj yolu ile dilerseniz de mail yolu ile bildirim gönderebilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken şey toplantı günü ve saatini beklemek olacaktır.

Gizlilik Ve Güvenlik

Şirket bilgilerinizin güvenliği için Google Meet uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Google gizlilik ve güvenliği ile tarafınıza sunulan bu uygulama üstün koruması sayesinde şirket bilgilerinizi güvende tutacaktır. Uygulamanın gizlilik ve güvenlik politikasını okuyarak Google altyapısına bir kez daha şirketinizi emanet edebilirsiniz. Veri koruma yasalarına göre tasarlanan Google Meet kullanıcılarından oldukça beğeni toplamaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle