Güneş Filmi (Sun Children) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Güneş filmi konusu, Sun Children, 2020, Majid Majidi, oyuncuları, cast, trailer, fragman, ne zaman, TRT 2,vizyon tarihi, oscar, release date, netflix, rewiev,izle, imdb, ekşi, yorum, yorumları, türkçe dublaj, indir, full hd izle gibi aramalarınızın yanıtına yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

07.05.2021
Güneş Filmi (Sun Children) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Güneş filmi konusu, Sun Children, 2020, Majid Majidi, oyuncuları, cast, trailer, fragman, ne zaman, TRT 2,vizyon tarihi, oscar, release date, netflix, rewiev,izle, imdb, ekşi, yorum, yorumları, türkçe dublaj, indir, full hd izle gibi aramalarınızın yanıtına yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

Film hakkında

Khoršid olarak da bilinen Güneş filmi, İranlı yönetmen Majid Majidi‘nin yönettiği 2020 yapımı İran filmidir. Dünya prömiyerini 77.Uluslararası Venedik Film Festivali ile yaptı. Filmde çocuk oyuncu olarak yer alan Rouhollah Zamani filmdeki rolü ile Venedik Film Festivali’nde Marcello Mastroianni Ödülü’ne layık görüldü. Film ayrıca Fajr Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Set Tasarımı Ödülleri kazandı.

Uluslararası adı Sun Children olan film toplamda 1 saat 36 dakikadan oluşan drama türündeki film 7,1 puana sahip.

Avcı Filmi konusu

12 yaşındaki Ali ve üç arkadaşı, hayatta kalmak ve ailelerine destek olmak için küçük işler ve küçük suçlar işliyor. Olayların zamanında dönüşü, Ali’ye gizli bir yeraltı hazinesi bulma görevi verilir. Ancak hazinenin gömülü olduğu tünele erişim sağlamak için Ali ve çetesi, önce sokak çocuklarını ve çocuk işçilerini eğitmeye çalışan bir hayır kurumu olan yakın Sun School’a kaydolmalıdır .

Avcı Filmi Oyuncuları

Filmin başrolünde hem oyuncu hem yönetmenliği ile tanınan İranlı oyuncu Ali Nassirian yer alıyor. Filmde ona Javad Ezzati, Tannaz Tabatabaei eşlik ediyor. Filmde ayrıca Venedik Film Festivali’nde bu film ile ödül kazanan Rouhollah Zamani, Ali olarak karşımıza çıkıyor.

Karakterleri

Ali Nassirian – Hashem
Javad Ezati – Vice-Principal Rafie
Tannaz Tabatabaei – Ali’s Mother
Roohollah Zamani – Ali
Mohammad Mahdi Mousavifar – Mamad (as Mahdi Mousavi)
Shamila Shirzad – Zahra
Abolfazl Shirzad – Abolfazl
Mani Ghafouri – Reza
Safar Mohammadi – Mr. Safar (The Janitor)
Ali Ghabeshi – Principal Amani
Babak Lotfi Khajepasha – The Teacher

Film fragmanı

Avcı Filmi Yorumları / Ekşi Sözlük

2020 yapımı iran filmi, yönetmenlik koltuğunda oscar ödüllü mecid mecidi oturuyor. iran fajr film festivali’nden ödülle dönmüştür. 77. venedik film festivali’nde iran’ı temsil edecektir.

güneş anlamına sahip khorshid filminde, ali ve çetesi bir yeraltı hazinesine ulaşmak istemektedir. bunun için tek yol altından tünel geçen güneş evi’ne girmektir. güneş evi, kimsesiz çocukların bakımını ve eğitimini üstlenen bir hayır kurumudur.

  • goldenwand

yönetmenliğini majid majidi’nin yaptığı 2020 yapımı film.

film, 77. venedik film festivali’nde “en iyi genç oyuncu (rouhollah zamani)” ödülünün sahibi olmuştur.

  • aslansimsek
  1. oscar ödül töreni’nde iran’ı temsil edecek olan drama.
  • karinca beli

iran’ın ilk oscar adayı olan beççeha-yı asuman’ın yönetmeni mecid mecidi bu filmiyle bir kez daha oscar adayı * oldu. filmin ingilizcesi sun children. türkçesi güneşin çocukları. mecid mecidi khorshid’i dünyadaki 152 milyon işçi çocuğa ve onların hakları için mücadele eden insanlara adıyor. film çocuk işçiliğin yanı sıra sistemdeki yozlaşmışlığa, eğitimdeki sıkıntılara, göçmenliğe değiniyor.

oto tamirde çalışan bir grup çocuğun define bulmak için okula kaydolmasını ve define bulmaya çalışmasını anlatıyor. ali’yi canlandıran başrol oyuncusu rouhollah zamani’nin performansı kendisine 77. venedik film festivali’nde en iyi genç oyuncu ödülünü getirdi. diğer çocukların da iyi oynadığını söylemek lazım.

filmin oscar alabileceğini düşünmüyorum.

  • integralimsi

iran’ın oscar adayı filmi. çocuk oyuncular oldukça başarılı ama filmi genel olarak zayıf buldum.

  • shezo

şimdi izledim, izleyin güzel film.

  • devindik

Bırakma Beni Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.