Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Film Konusu | Oyuncuları (Xie Fei) -

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Film Konusu | Oyuncuları (Xie Fei)

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları filmi, Woman Sesame Oil Maker, film konusu, oyuncuları, Xie Fei, hangi ülkenin, hangi dil, izle, TRT 2, imdb, ekşi, izle, filmi hakkında gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

13.06.2021
Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Film Konusu | Oyuncuları (Xie Fei)

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları filmi, Woman Sesame Oil Maker, film konusu, oyuncuları, Xie Fei, hangi ülkenin, hangi dil, izle, TRT 2, imdb, ekşi, izle, filmi hakkında gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Çinli yönetmen Xie Fei’nin yönetmen koltuğuna oturduğu 1992 yıl yapımı drama türündeki filmdir. Changchun Film Stüdyosu, Çin Film Grubu Şirketi (CFGC) ve Tianjin Film Stüdyosu üretim şirketleri tarafından yaratılan filmin çekimleri Çin’de gerçekleştirildi. İlk kez 4 Kasım 1003 tarihinde Hollanda’da vizyonda yer bulan filmin dili Mandarin dilindedir. Filmin yönetmeni Xie Fei ve Daxin Zhou filmin hikayesini birlikte kaleme aldı. Drama türündeki Çin filminin orijinal adı Xiang hun nü‘dır. Toplamda 1 saat 45 dakikadan oluşan filmin imdb puanı 7,3’dür.

Film vizyona girdiği yıl 43.Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü, Chicago Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık görüldü.

Siqin Gaowa, Wu Yujuan, Chen Baoguo, Lei Kesheng gibi isimlerin başrolünde yer aldığı film ilk kez 14 Haziran 2021 Pazartesi tarihinde TRT 2 ekranlarında yer alacak.

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Filmi Konusu

Para mutluluğu satın alamayabilir, peki ya en azından insanlara hükmetme gücünü satın alabilir mi? Çalışkan Xiang, küçük bir susam yağı işliği sahibidir. Kocası tembelin tekidir, oğlu ise pek parlak olmayan bir zekaya sahiptir. Japon yatırımcıların Xiang’a işini genişletmek için verdikleri para, Xiang’ın hayatını değiştirir – artık toplumsal statüsü yükselmiştir ve oğlu Dunzi’ye bir eş satın alabilecek güce sahiptir. Fakat Xiang, gelini Huanhuan dahil olmak üzere çevresindekileri isteklerine uymaya, sadece para ve hükmedici kişiliğiyle ikna edemeyeceğini anlayınca, iç huzura giden başka bir yol bulmak zorunda kalır.

Güzel Kokulu Ruhlar Gölünün Kadınları Filmi Oyuncuları

1992 yılı yapımı Fei Xie filminin başrolünde Siqin Gaowa, Wu Yujuan, Chen Baoguo, Lei Kesheng gibi isimlerin başrolünde yer almaktadır.

Karakterleri

Gaowa Siqin – Xiang Er Sao
Yujuan Wu – Huanhuan
Kesheng Lei – Que Er Shu
Baoguo Chen – Ren Zhongshi
Xiaoguang Hu – Dun Zi
Linlang Ye – Nanny
Hui Zhang – Jin Hai
Xiaoqing Ma – Lingzhi

Fragman

Film Yorumları

xie fei’nin yönettiği 1993 yapımı film. aynı yıl altın ayı’yı ang lee’nin filmi xi yan ile paylaşan film, 1994’te 13. uluslararası istanbul film festivali’nde ‘güzel kokulu ruhlar gölünün kadınları’ adıyla gösterilmişti.

  • uzunada1969

Mezbaha Film Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.