Haluk Bilginer 'e Uluslararası Emmy Ödülü 'En İyi Erkek Oyuncu' - Yorum Güncel

Haluk Bilginer ‘e Uluslararası Emmy Ödülü ‘En İyi Erkek Oyuncu’

26.11.2019
Haluk Bilginer ‘e Uluslararası Emmy Ödülü ‘En İyi Erkek Oyuncu’

Beklenen oldu Uluslararası Emmy Ödüllerinde Haluk Bilginer ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Ödülüne layık görüldü.

47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer ‘in Şahsiyet dizisinde can verdiği Agah Beyoğlu karakteri ile En iyi erkek oyuncu ödülü alması damga vurdu.

Uluslararası Emmy Ödülü nedir? Nasıl verilir?

Televizyon Dünyası’nın en prestijli ve köklü ödüllerinden biri olarak bilinen Uluslararası Emmy Ödülü, her yıl düzenlenen tören ile sahiplerini buluyor. İki farklı dalda verilen ödüllerde her yıl başarılı yapımlar ve oyunculuklar ödüllendiriliyor. Primetime Emmy ve International Emmy ve Primetime Emmy olarak iki dalda verilen ödüllerin arasındaki fark ise Primetime Emmy Ödülleri Amerika’da yayınlanan diziler için verilirken, Amerika dışındaki tv dizileri için ise International Emmy ödülleri veriliyor. Yani bu sene oyunculuğu ile bizi her seferinde mest etmeyi başaran Haluk Bilgiler Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ne iyi erkek oyuncu seçilmeyi başararak büyük bir ödülün sahibi oldu.

Haluk Bilginer ‘in Emmy ‘de 3 farklı ülkeden rakibi vardı

47. kez düzenlenen törende ödüller sahibini buldu.  21 ülkeden 11 kategoride 44 farklı yapım yarıştı. Törende 2 özel ödül ve 11 Emmy ödülü takdim edildi. Bunlardan biri de Türkiye’nin yolunu tuttu. Haluk Bilginer’in emeğine sağlık… En iyi erkek oyuncu dalında Türkiye, İngiltere, Almanya ve Brezilya’nın adayları yarışmıştı. Bu açıdan da Bilginer’in aldığı ödülün kıymetinin ne kadar çok olduğunu da anlayabilirsiniz.

Şahsiyet Dizi konusu ve Haluk Bilginer’in karakteri

Şahsiyet dizi Agah Beyoğlu

17 Mart 2018- 8 Haziran 2018 tarihleri arasında PUHU TV’de yayınlanan ve Alzheimer Hastası emekli bir adalet çalışanı olan Agah Beyoğlu’nun hayatının son dönemlerinde yaşadıklarını anlatan Şahsiyet dizisi, yayınlandığı dönemde Türkiye’de de ses getirmiş bir yapımdı. Şahsiyet Dizisi’nin yönetmenliğini Onur Saylak yaparken, senaryosunu ise Hakan Günday kaleme almıştı. Haluk Bilginer’i dizide Cansu Dere, Metin Akdülger, Hümeyra, Şebnem Bozoklu gibi isimler eşlik etmişti. İzlemeyenler için Şahsiyet’i izlemenin tam vakti olduğunu söylemeye gerek yok. Zira artık Şahsiyet’in uluslararası bir Emmy ödülü var.

İşte Haluk Bilginer’in ödülü aldığı an ve yaptığı konuşması:

“Kendimden çok Türkiye için mutluyum. Çok severek yaptığımız bir işin uluslararası platformda beğenilmesi ve ödülle taçlandırılması kendim ve ülkem adına mutluluk verici oldu.”

YORUMLAR