Hannibal Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon olacak mı?

Hannibal Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb Puanı, 4.sezon olacak mı, yorumları, incelemesi, fragmanı, neden bitti, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Hannibal Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon olacak mı?

Hannibal Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb Puanı, 4.sezon olacak mı, yorumları, incelemesi, fragmanı, neden bitti, izle gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 4 Nisan 2013’te Amerikan televizyon kanalı NBC tarafından yayınlanmaya başlayan, suç, gerilim, korku dizisidir. Yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören dizi toplam 3 sezon ve 39 bölümden oluşuyor. Dizi, 3.sezonunun ardından NBC tarafından reytinglerin düşük olması nedeniyle iptal edildi. Bu nedenle 27 Ağustos 2015’te yayınlanan 3.sezon 13. bölüm dizinin final bölümü oldu. Dizi, Bryan Fuller tarafından tasarlandı. Geniş bir yönetmen ve senarist ekibi tarafından hazırlanan dizi, IMDb‘de 221 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,5’lik puana sahip oldu. Dizinin tasarımcısı Bryan Fuller, dizinin final yapmasından 3 yıl sonra dizinin 4.sezonunu yapmayı çok istediğini bunu dizinin başrol oyuncularının da istediğini açıklamıştı. Ancak dizinin 4.sezonunun olup olmayacağı hakkında net bir gelişme bulunmuyor. Dizinin kadrosunda Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Hettienne Park, Gillian Anderson ve Laurence Fishburne gibi isimler yer alıyor. Dizi Türkiye’de NBC tarafından bir dönem yayınlandı. Ayrıca yine bir dönem Blutv arşivinde de yer aldı.

Hannibal konusu

Dizinin konusu, Dr. Lecter adlı bir psikoterapist ve oldukça zeki bir yam yam seri katilinden hikayesine odaklanıyor. İlerlediği cinayetler ise FBI tarafından takip edilirken, zeki olmak konusunda destan yazan başkakterimiz, hem FBI’ın yakınında olarak yakalanmama konusunda üstün bir performans gösteriyor. Cinayetleri FBI Davranış Birimleri başkanı Ajan Jack Crawford ve cinayetlerin işlenmesinin ardından nasıl işlenmiş olabileceği ile ilgili tasarımlar geliştiren Will Graham araştırıyor. Will Graham, FBI’da ajan olarak çalışmak için sınavları geçememiş ancak zekası ile ön plana çıkan bir akademisyendir. Gerçekleşen cinayetlerin olay yerlerine giderek kendisini katilin yerine koyarak nasıl davrandığı üzerine FBI’ya danışmanlık yapmaktadır. Bireysel düşünüş biçimi nedeniyle sorunlar yaşayan Will’in psikolojisinin kontrol altında tutulması için psikoterapist Dr. Lecter önerilir. Bu öneriyi fırsata çevirerek FBI’ya ve olayların soruşturma boyutuna daha yakın olma imkanı yakalar. Ve olaylar bu denklem üzerinde gelişecektir.

Hannibal oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Hettienne Park, Gillian Anderson ve Laurence Fishburne gibi isimler yer alıyor.

Hugh Dancy – Will Graham
Mads Mikkelsen – Dr. Hannibal Lecter
Caroline Dhavernas – Dr. Alana Bloom
Laurence Fishburne – Jack Crawford
Scott Thompson – Jimmy Price
Aaron Abrams – Brian Zeller
Gillian Anderson – Dr. Bedelia Du Maurier
Hettienne Park – Beverly Katz

Hannibal 4.sezon olacak mı?

Dizi 27 Ağustos 2015’te yayınlanan 3.sezon 13 bölümü sonrası yayıncısı NBC tarafından iptal edildi. Dizinin tasarımcısı Bryan Fulleri

Dizi fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.