Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 Filmi | Konusu | Oyuncuları

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları Bölüm 1 filmi, (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, kaç yapımı Harry Potter 7, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

29.12.2020
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 Filmi | Konusu | Oyuncuları

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 filmi, (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, kaç yapımı Harry Potter 7, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

17 Kasım 2010‘da Türkiye’de vizyona giren, J.K Rowling‘in efsane kitap eserinde uyarlanan film serisinin altıncısıdır. 250 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film, 960 milyon dolarlık gişe geliri elde etmeyi başardı. Bugün bile halen zevkle izlenen film serisi ABD ve Birleşik Krallık ortak yapımıdır. Yönetmenliğini David Yates‘in üstlendiği yapımın senaryosunu Steve Kloves kaleme aldı. Film J.K Rowling‘in aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlandı. Filmin ilk vizyon tarihi ise 18 Kasım 2010’dur. Film IMDb‘de 474 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 7,7‘lik puana sahip oldu. Filmin toplam süresi 2 saat 26 dakikadır. Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helen Bonham Carter, Ralph Fiennes, Richard Harris, Robbie Coltrane, David Bradley ve Jamie Campbell Bower gibi isimler yer alıyor.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 konusu

Filmin konusu, Hogwarts’ın maceraperest talebeleri Harry, Ron ve Hermione; Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek amacındadırlar. Bu şer odağını yoketmek görevini üstlenerek yola çıkan kahramanlarımız, profesörlerinin yönlendirmelerinden uzak ve Dumbledore’un korumasından muaf, tek başlarına yola çıkmışlardır. Üç can dost şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de fitne çıkarmak için peşlerindedir. Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline dönüşmüştür. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmektedir. Kendilerinden olmayan herkesi tutuklamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’i bir türlü ele geçiremezler. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a canlı olarak teslim etmek üzere onu aramaktadırlar. Harry’nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 1 oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helen Bonham Carter, Ralph Fiennes, Richard Harris, Robbie Coltrane, David Bradley ve Jamie Campbell Bower gibi isimler yer alıyor.

Daniel Radcliffe – Harry Potter
Rupert Grint – Ron Weasley
Emma Watson – Hermione Granger
Helena Bonham Carter – Bellatrix Lestrange
David Bradley – Argus Filch
Jim Broadbent – Horace Slughorn
Jamie Campbell Bower – Gellert Grindelwald
Robbie Coltrane – Rubeus Hagrid
Warwick Davis – Filius Flitwick / Griphook
Frances de la Tour – Olympe Maxime
Hazel Douglas – Bathilda Bagshot
Tom Felton – Draco Malfoy
Ralph Fiennes – Lord Voldemort
Michael Gambon – Albus Dumbledore
Brendan Gleeson – Alastor Mood
Domhnall Gleeson – Bill Weasley
Richard Griffiths – Vernon Dursley

Film Yorumları

bu filmle beraber gördük ki hermione’nin taşlaşması ile harry’nin çirkinleşmesi arasında paralellik bulunmakta. herif her filmde daha da çirkinleşiyor (bi daha üstünü çıkartırmasınlar şunun). eminim yapımcılar çok pişmandırlar bu elemanı harry olarak seçtikleri için. filme gelince pek bişey anlamadım; seriyi sadece filmlerden takip eden biri olarak konu ve atmosfer pek sarmadı beni, hatta bir önceki filmde ne oldu tam hatırlamıyorum bile. ilk filmler ile kıyaslarsam bir olgunlaşma var diyebilirim ama bu film için.

  • keyifsiz / Ekşi Sözlük

potter serisinde kitaba sadakat aramayı bıraktığım için genel olarak beğendiğim bir film oldu. yalnız her zamanki gibi kitabı okuyanlar için çekilmiş olduğunu düşünüyorum, kitabı okumayan birinin aklına takılan sorulara filmde cevap bulması pek mümkün gözükmedi bana. direnişin hogwarts ayağını şimdiden görebilmeyi isterdim, kısmet ikinci filme sanırım. müzikler ise alıştığımızdan biraz farklı, bir iki defa daha dinlemeden karar veremeyeceğim.

  • flut / Ekşi Sözlük

önceki harry potter filmlerine göre çocuk kitleye hitap etmeyen bir film olmuş. olaylar yerine daha çok durum ve duygular betimlenmiş. artık okul ortamı olmadığı için çocuksu havası kalkmış.filmdeki sahneler arası geçişler bağlayıcı türden olmuş.

  • little shapeshifter / Ekşi Sözlük

görüp görülebilecek en iyi film girişlerinden birine sahiptir. bunu kavrayabilmek için seriyi takip eden birisi olmak zaruri olmasa dahi elbette belirleyici bir koşuldur.

  • invisible inc / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle