Hogwarts Legacy ne zaman çıkacak

05.02.2023
Hogwarts Legacy ne zaman çıkacak

Hogwarts Legacy ne zaman çıkacak, yayın tarihi, ne zaman yayınlanacak, ücreti, fiyatı, nerelerde oynanabilecek, konusu, hangi zamanda geçiyor, yasak mı, ücretsiz mi, kaç tl olur, kaç gb olacak gibi sorularınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Hogwarts Legacy hakkında

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Portkey Games etiketi altında Warner Bros. Games tarafından yayınlanan yakında çıkacak bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun, Harry Potter romanlarından uyarlanan Büyücü Dünyası evreninde geçiyor.

Oyun Playstain 5 Windows xbox ve Nintendon Switch gibi latformlarda oynanabilecek.

Moira Squier tarafından yazılan oyun, Alan Tew direktörlüğünde yaratıldı.

Aksiyon rol yapma oyunu olarak tanıtılan oyunun Türkiye’de yüksek meblalar ödenerek ulaşabileceği düşünülüyor.

Hogwarts Legacy konusu

Çıkması merakla beklenen oyunun 1800’lü yılların sonunda geçeceği ifade ediliyor. Hem macera hem de korku öğelerini içinde barındıracak olan oyun, yüksek grafiklerle desteklenerek Harry Potter dünyasında gezinme ve macera yaşama imkanı verecek.

1890’larda geçiyor ve beşinci yılda Hogwarts’a başlayan bir öğrenciyi konu alıyor. Oyuncu okula diğer öğrencilerden geç başladığı için Sihir Bakanlığı tarafından bir sihirbazlık saha rehberi verilmektedir. Bu kılavuzun bölümlerini keşfederek tamamlamak, ek bilgi ve deneyim puanları sağlar. “Büyücü dünyasını parçalamakla tehdit eden kadim bir sırrın” anahtarını elinde bulunduran oyuncu karakter, gizemli bir kadim büyüyü manipüle etme yeteneğine sahiptir ve bu unutulmuş büyünün neden bir anda yeniden diriliş yaptığını ortaya çıkarmaya yardım etmesi gerekecektir. aynı anda onu kullanmaya çalışıyorlar.

Hogwarts Legacy ne zaman kaçta açılacak?

Oyunu sabırsızlıkla bekleyenler gamerler için tarihler açıklandı. Erken erişim çıkış tarihi 7 Şubat 2023 olarak belirlenirken, Global çıkış tarihi 10 Şubat 2023 olarak açıklandı.

Hogwarts Legacy kaç GB olacak?

Oyunun temel kurulumu için en az 85 gb alanın olması gerekiyor.

Hogwarts Legacy’ın fiyatı kaç tl olur?

Oyunun standart sürümü 699 TL, Deluxe Edition sürümünün ise 799 TL olması bekleniyor.

Türkçe olacak mı?

Oyunun çıkış sürümü Türkçe dilini desteklemiyor.

Hogwarts Legacy yasak mı?

Oyun Türkiye, Rusya ve Beyaz Rusya’da steam üzerinden malesef yayınlanmayacğı açıklandı.

Tanıtım videosu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.