İki Şafak Arasında Filmi | Konusu | Oyuncuları | MUBI - Yorum Güncel

İki Şafak Arasında Filmi | Konusu | Oyuncuları | MUBI

25.01.2022
İki Şafak Arasında Filmi | Konusu | Oyuncuları | MUBI

İki Şafak Arasında (Between Two Dawns) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, MUBI filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

3 Ekim 2021’de ilk kez gösterilen film 22 Ocak 2022 itibari ile MUBI Türkiye tarafından yayınlandı.

Filmin yönetmenliğini Selman Nacar üstlenirken, senaryosunu da Selman Nacar kaleme aldı.

Toplam 1 saat 31 dakika süreye sahip olan film, dram türünde yer alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Mücahit Koçak, Nezaket Erden, Burcu Gölgedar, Ünal Silver, Bedir Bedir, Erdem Şenocak gibi isimler yer alıyor.

IMDb‘de 6,9‘luk puana sahip oldu.

Filmin uluslararası arenadaki adı: Between Two Dawns

Ödülleri

Film, 26 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen ve ana yarışmasında 12 filmin yer aldığı festivalde “En İyi Film” ödülünün yanı sıra 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 9. Boğaziçi Film Festivali, Malatya 10. Uluslararası Film Festivali, ve 17. Free Zone Film Festivali’nde ödüller aldı.

İki Şafak Arasında konusu

Filmin konusu, Kadir’in aile işinde yaşanan bir olay sonucu çalışanlardan biri ağır yaralanır. Kadir, krizle baş etmeye çalıştığı sırada ailesiyle ilgili bazı gerçekleri öğrenir. Hayallerini, ailesini ve yaralı işçinin eşini etkileyecek ahlaki bir karar vermek zorundadır.

Kadir, akşam sevdiği kızın ailesiyle tanışacağı için oldukça heyecanlıdır. Ancak babasının tekstil fabrikasında iş kazasının gerçekleştiğini öğrendiğinde planları değişir. Kazayı işçinin ailesine söylemeyi üstelenen Kadir, işçinin ailesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Bu süreç içerisinde Kadir, hayatını üstüne kurduğu tüm değerlerin sarsıldığını hissetmeye başlar.

İki Şafak Arasında oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Mücahit Koçak, Nezaket Erden, Burcu Gölgedar, Ünal Silver, Bedir Bedir, Erdem Şenocak gibi isimler yer alıyor.

Mücahit Koçak – Kadir
Nezaket Erden – Serpil
Burcu Gölgedar – Esma
Ünal Silver – İbrahim
Bedir Bedir – Halil
Erdem Şenocak – Yasin
Mustafa Sönmez – Mahmut
Ali Seçkiner Alıcı – Orhan
Banu Fotocan – Şehnaz

Film yorumları

San Sebastián’da dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra Torino’da En İyi Film seçilen İki Şafak Arasında, olgun sinema dili ve kusursuz ritmiyle yeni bir yeteneğin müjdecisi. Selman Nacar, ilk filminde, gücü kaybetmemek uğruna yapılanları ve sistemin çarklarını ustalıkla tasvir ediyor.

  • MUBI

keyifle izlediğim harika film. bu aile meselesi filmlerinden garip şekilde çok haz alıyorum. fikret reyhan’dan çatlak, nbc’den ahlat ağacı, asghar farhadi’den a separation. güzel filmler izleyin izlettirin.

  • charge me co / Ekşi Sözlük

az önce mubi’de izlediğim filmdir. öncelikle tüm ekibin emeklerine sağlık.

  • bilirsinizm / Ekşi Sözlük

ne rumen yeni dalgasıymış arkadaş, 1 sene arayla iki tane* adından söz ettiren türkiye yapımı film bu akımdan etkileniyor… plan sekans kullanımının yoğunluğu filmi teknik olarak tartışmasız “iyi” bir noktaya çıkarsa da bayağı problemli bir film.

  • tintoretto / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR