İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri - Yorum Güncel

İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri

İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri

En iyi Türk dizileri, En Türk dizileri 2020, tarihi Türk dizileri, İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri, Türk dizileri – İMDB puanı gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Bugünlerde bir çok dizi seyircisi dijital platform dizileri takip ederken, bir zamanlar Televizyonda yayınlanıp da İMDB Puanlamaların zirvede olan dizilerimiz vardı. Şimdiki 2 saatlik dizilerden pek bir efsane çıkacak gibi görünmüyor. Peki aldığı puanlar ile adından söz ettiren İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri hangileri?

1- ŞAHSİYET (9.2)

Puhu tv’de yayınlanan ve başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Necip Memili gibi isimlerin yer aldığı dizi büyük beğeni toplamıştı. Hatta dizideki performansı ile Haluk Bilgiler Uluslararası AMy ödülü’nü de kazanmıştı. Leyla ile Mecnun’u tahtından eden Şahsiyet, İMDB Puanı en yüksek Türk dizileri arasında zirvede yer alıyor.

2- LEYLA İLE MECNUN (9.1)

2011 yılında hayatımıza giren ve yıllar geçse de çımayan Leyla ile Mecnun bir dönemin unutulmaz fenomen dizisi oldu. Talihsiz bir biçimde ekrana veda etmesi ile de akıllarda kalan dizi şarap gibi yıllandıkça daha çok kişi tarafından izlenip beğeniliyor. Burak Aksak’ın kaleme aldığı dizinin başrollerinde Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Sonant, Cengiz Bozkurt, Zeynep Çamcı, Müge Boz gibi isimler yer alıyordu. Şahsiyet’e kadar en çok puanı olan Leyla ile Mecnun, Şahsiyet’in üstün başarısı sonrası listede 2.sırada yer aldı.

3- BEHZAT Ç. (8.7)

2010 yılında yayınlamaya başlayan ve dönemin fenomen polisiyesi olan Behzat Ç.’yi izleme zevki yaşamıştık. Yıllar sonra 2019 yılında geri dönen dizi talihsiz bir biçimde yine yayın hayatından çekilse de, geçmişte yapılan 96 bölüm bu listede 3.sırada yer almaya yetmiş gibi görünüyor. Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem performansı ve renkli kadrosu ile amirim ilk 3’te yer alıyor.

4- İKİNCİ BAHAR (8.7)

1998 yılında başlayan şimdilerin yıldız oyuncularının gençlik dönemini izleme şansı bulduğumuz Türkan Şoray ve Şener Şen’i bir araya getiren dizidir kendileri.

Samatya’da bir kebapçı dükkanı işleten Ali Haydar, eşinin ölümünün ardından kızlarını büyütmüş, yetiştirmiş, kendi kendini eğitmiş, nazik, sevecen dürüst bir adamdır. İşte İkinci Bahar; Antep Sofrası’nda çalışmaya başlayan gururlu, inatçı ama duygusal bir kadın olan Hanım ile Ali Haydar arasında başlayan bir sevda öyküsünü anlatır.

5-7 NUMARA (8.7)

Aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde yaşayan dört kız arkadaş, yurtta rahat edemedikleri için beraber bir ev kiralamaya karar verirler.Fakat oturabilecekleri, beğendikleri evlere ya maddi güçleri yetmez ya da ev sahipleri evlerini öğrenciye kiralamaz.

Sonunda iki katlı ahşap 7 numaralı evin kiralık olduğunu görürler. Hiç çocukları olmamış ama birbirine çok düşkün Vahit ve Zeliha çiftinin olan bu ahşap evin üst katını, 4 kız arkadaş kiralar. Fakat bakkal Vahit’in saf, taşralı amca oğulları da İstanbul’a gelip aynı evin alt katına yerleşince cümbüş başlar!

6- SÜPER BABA (8.7)

Üç çocuklu yalnız bir baba; Fikret.. Zamanında büyük bir hata yaparak ilk aşkı İpek ile değil, zengin bir kadın olan Şule ile evlenen Fikret, İpek’i bir türlü unutamayınca eşinden ayrılır ve çocuklarıyla beraber yaşamaya başlar. Düzenli bir işi olmayan Fikret, ailesine bakabilmek için canını dişine takar ama hep bir şeyler eksik kalır.
Fikret’in büyük kızı Zeynep’in özgürlük savaşı, oğlu Alim’in aşkı ve Çengelköy semtindeki esnafın dertleri, sohbetleri ile unutulmayacak bir aile dizisi..

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı imdb-puani-en-yuksek-turk-dizileri-ezel.jpg

7-EZEL (8.6)

Ömer, babasının atölyesinde çalışarak sade bir hayat içerisinde yaşamını sürdüren bir gençtir. Askerlik dönüşü sevgilisi Eyşan ile evlenmeyi planlamaktadır. Fakat kendisini bir anda cinayetten hapiste bulunca hayatı allak bullak olur. Hapisteyken tanıştığı Ramiz Dayı, ikinci babası olur.

Ömer kimliğini saklayarak, bir dizi estetik operasyon sonrası Ezel’e dönüşür. Hapishaneden çıktıktan sonra kendisine oyun oynandığına inanarak intikam için Eyşan’ın, en iyi arkadaşı Cengiz’in ve abisi bildiği Ali’nin peşine düşer… Aşk, güç, para, mafya entrikaları hayatlarının bir parçasına dönüşürken, her biri intikamdan beslenir…

8-KARDEŞ PAYI (8.6)

Selçuk Aydemir’in yönetmenliğinde Ahmet Kural ve Murat Cmecir ikilisini gördüğümüz bilmem kaçıncı yapımdı kendileri. İşler Güçler mi? Kardeş Payı mı daha iyi tartışılır ama, İMDB kullanıcıları tercihini Kardeş Payı’nda yana kullanmış.

9-İŞLER GÜÇLER (8.6)

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin yanında Sadi Celil Cengiz’in de yer aldığı fantastik karakterleri olan bir dönem yazımızı kahkahalarla geçirmemizi sağlayan dizi idi İşler Güçler. Selçuk Aydemir’in yönettiği dizi sonrası Ahmet-Murat ikilisini daha çok görme şansımız olmuştu ama bu yapımın yeri ayrı.

10- ŞAŞIFELEK ÇIKMAZI (8.6)

Güçlü kadın karakterleri ve neredeyse doğaçlama tadındaki diyalogları ile, adı Yeditepe İstanbul ve Sultan Makamı ile birlikte anılan samimi bir hikayeye sahip dizi. 1996-98 yıllarında Mahinur Ergun yönetiminde yazılıp çekilen dizi, 2001’de Çağan Irmak ile tekrar ekrana döndü.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR