Inception Severlerin Soluksuz İzleyebileceği 10 Film - Yorum Güncel

Inception Severlerin Soluksuz İzleyebileceği 10 Film

21.02.2022
Inception Severlerin Soluksuz İzleyebileceği 10 Film

Inception, vizyona girmesiyle birlikte en çok izlenen ve izleyicilerde de derin izler bırakan filmlerden biri oldu. Usta yönetmen Christoper Nolan tarafından sunulan bu filmin kazandığı ödüller ise ne kadar kaliteli bir yapım olduğunun ispatı oldu. Hatta yazıyı okuyan Inception severlerin dahi bu filmi iki üç defa kadar izleyenleri vardır. İşte bu film kadar sizde etki yaratacak, beğenebileceğiniz ve Bahsegel puanları son derece yüksek olan filmler içeriğimizde sizleri beklemektedir. Öyleyse bu filmlerin neler olduğuna ve genel manada içeriklerinin neler olduğuna bakalım…

Source Code

Source Code (Yaşam Şifresi), aksiyonun tavan yaptığı bir film olarak izleyenlerin karşılarına çıkıyor. Filmde, devlet destekli gizli bir deney içerisinde yer alan askerin hikayesini konu alan bu film, askerin tanımadığı bir beden içerisinde ve hiç hatırlamadığı bir trende yolculuk serüveniyle izleyiciyi ciddi anlamda sürüklüyor. Askerin gözünü açtığında ya da daha doğrusu kendine geldiğinde, sadece kimliğimi hatırlaması, tanımadığı bir kadınla konuşuyor olması ve nasıl buraya, bu bedene geldiğini bilmemesi ise filmin en cazip noktaları olarak tanımlanabilir.

Tenet

Aksiyon, bilim kurgu ve gerilim alanlarında yakın dönemin en sevilen filmlerinden biri olan Tenet, sadece genel yapı olarak değil fragman olarak da Inception’u andıran bir film olarak izleyicisinin karşısına çıkıyor. Filmin ana karakteri, dünyayı bir tehlikeden kurtarmak adına bir casusluk görevine soyunuyor ve bu görevde de çok ciddi anlamda başarılar sağlıyor.

Being John Malkovich

Filmde ana karakterimiz olan Craig, meslek olarak kuklacılık yapar ancak kuklacılık pek karısının istediği bir meslek değildir. Craig ise karısının baskılarına daha fazla dayanamayıp, farklı bir meslek edinme kararı alır. En sonunda da bir şirkette iş bulur. Şirkette tanıştığı Maxine onu derinden etkiler ve kendine engel olamayıp, Maxine’ye aşık olur. Sonrasında ise şirkette gezinirken dosya dolabının hemen arkasına bulunan gizemli bir tünel keşfeder. Tünelin ucunda ise oyuncu John Malkovich’in beyni vardır. İşte o tünelin ışığı, filmin yapısını baştan aşağı değiştirir.

Donnie Darko

2000’li yıllarda konusu, senaryosu ve yapısı nedeniyle en çok dikkat çeken filmlerden biri olan Donnie Darko, filmin ismini oluşturan ana karakter Donnie Darko’nun bir gece vakit tavşanla karşı karşıya gelmesiyle heyecan verici bir hal alır. Bu tavşan bildiğimiz tavşanlardan farklıdır ve insana benzer yapıları da vardır. Darko, 28 gün 6 saat 42 dakika ve 12 saniye bu insan tavşan karışımı yaratığın esiri olur. Esirlik süresinin sonlanmasıyla birlikte film artık bambaşka bir hal alır ve Darko çok farklı olaylara karışır.

The Truman Show

Film genelinde Truman adındaki bir adamın sahte düzen üzerine kurulmuş bir hayatı konu alınmaktadır. Truman’ın etrafındaki herkes oyuncudur ve hatta ailesi dahi oyuncu olarak filmde yer alır. Adada yaşamını sürdüren Truman’ın yaşadığı ada bile sahte bir adadır. Truman tüm gün kameraya alınır ve ekrandaki izleyicilere yansıtılır. Truman ise babasının öldüğünü düşünür ancak babasının bir yerde tesadüfen karşısına çıkması, tüm bu sahte düzeninin bir anda farklı bir yapıya bürünmesine neden olur.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR