İnşaat Eldiveni Nasıl Seçilir - Yorum Güncel

İnşaat Eldiveni Nasıl Seçilir

28.02.2023
İnşaat Eldiveni Nasıl Seçilir

İnşaat sektöründe çalışırken, eller yaralanmalara daha yatkındır. Bu nedenle el koruması dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Bununla birlikte, inşaatla ilgili çeşitli görevler vardır, bu nedenle inşaat eldivenlerinin seçimi farklı kriterlere göre yapılır.

Doğru İnşaat Eldivenini Seçmek İçin Kriterler

Şantiye yaralanmalarının üstesinden gelmek için doğru inşaat eldivenlerini bulmak için aşağıdaki maddeleri izleyebilirsiniz

Ne yapacağınızı değerlendirin:

Marangoz, yalıtım işçisi, demir ve çelik işçisi olarak, tehlikeli maddelerle (kurşun, zehirli çöplükler, kimyasallar) çalışarak, işletme mühendisi olarak mı çalışacaksınız.

Görev için hangi malzemenin uygun olduğuna karar verin:

İş tanımınızı veya görevinizi öğrendikten sonra, inşaat eldivenleri için uygun malzemeyi belirlemeniz gerekir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı özellikler su geçirmezlik, konfor, dayanıklılık, aşınma direnci vb.

Çevresel tehlikeler:

İnşaat güvenliğini sağlamak için kendi göreviniz dışında zararlı olabilecek çevresel tehlikeleri de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin kimyasal dökülme veya yağ sızıntısı. Bu amaçla yağa dayanıklı eldivenler, kimyasallara dayanıklı eldivenler, kesilmeye dayanıklı eldivenler tercih edebilirsiniz.

Eldiven üreticisi için tıklayın.

Doğru boyutu seçin:

Seçeceğiniz inşaat eldiveni türü çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır çünkü nasıl oturduğuna göre işinizin maharetine karar verirsiniz. Çok sıkıysa, işi gerçekleştirmek için gereken esnekliği ve rahatlığı riske atarak ellerinizin dolaşımında zorluk yaşarsınız. Çok gevşek ve işinizin verimliliğini etkiler.

Kalite Kontrolü:

Eldivenlerin kalitesi çok önemlidir. İnşaat eldivenlerinin dayanıklı ve uzun ömürlü olması için mükemmel şekilde dikilmesi ve yüksek kaliteli kumaştan yapılmış olması gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.