İrem Sansak Kimdir? Sözcü TV spikeri

İrem Sansak hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, biyografisi, evli mi, eşi, Haber Global spikeri haber spikeri, kaç yaşında, boy kilo gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

16.06.2023
İrem Sansak Kimdir? Sözcü TV spikeri

İrem Sansak hayatı, kariyeri, yaşı, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, biyografisi, evli mi, eşi, Sözcü TV spikeri haber spikeri, kaç yaşında, boy kilo gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

İrem Sansak 26 Mayıs 1988 tarihinde Kafkas göçmeni bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulun ardından lise eğitimine de İstanbul’da başlayarak Tuncay Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Halkla İlişkiler ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Çocukluğundan itibaren modern dans ve balenin yanı sıra tiyatro ile de ilgilenerek sahnelerde yer aldı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı bölümünü ön lisans olarak okudu. Daha sonra lisans derecesini Kocaeli Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamladı. Ardından yine Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik formasyon aldı. 1 yıl stajyer öğretmen olarak Medya Okuryazarlığı dersleri verdi. Dialog Anlatım İletişim kursunda sunuculuk, spikerlik ve diksiyon eğitimi aldı.

Kariyeri

2004 yılında TGRT kanalının program biriminde çalışmaya başladı. 2006 yılında üniversite dönemindeyken girdiği Fox Tv’de 2 yıl stajyer olarak haber bölümünde yer aldı. 2009 yılında Turkuvaz Medya Grubu ekibine katılarak Atv kanalının haber servisinde muhabirlik yaptı. Bunun yanında Haber Önü 5 Dakika isimli programı hazırlayıp sundu. Daha sonra Turkuvaz Medya Grubu’nun bir başka kanalı olan A Haber’e geçiş yaptı. Burada ilk olarak Mutfaktayız isimli yemek programının sunumunda görev aldı. Ardından haber bültenlerinde boy göstermeye başlayıp Sabah Ajansı, Ajans Hafta Sonu, Ajans Bugün, A Haber’de Bugün ve Ajans Yeni Gün gibi birçok haber bülteninde sunucu olarak yer aldı. Turkuvaz Medya Grubu’nda yaklaşık 9 yıl boyunca görev yaptıktan sonra 2020 yılının Eylül ayında sosyal medya üzerinden oradan ayrıldığını duyurdu. Ekim 2020 itibariyle ise Haber Global kanalında çalışmaya başladı. Günümüzde kariyerini hala Haber Global kanalında sürdüren Sansak, burada hafta sonu haber bültenlerinin sunumunda görev aldı. 2023 yılında ise Sözcü TV’ye transfer oldu. Halen kariyerine Sözcü TV’de haber bülteni sunumu ile devam etmektedir.

İrem Sansak yaşı

32

İrem Sansak Boyu

Kilosu

İrem Sansak Nereli?

İstanbul

İrem Sansak Instagram hesabı

@iremsansak

Evli mi?

Bekar

YORUMLAR

canlı tv izle