İsmail Saymaz Kimdir? Yazıları – Kitapları

İsmail Saymaz kimdir, hayatı, kariyeri, nereli, siyasi görüşü, kaç yaşında, instagram hesabı, köşe yazıları, kitapları, evli mi, eşi, Sözcü Gazetesi Yazarlığı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

30.05.2021
İsmail Saymaz Kimdir? Yazıları – Kitapları

İsmail Saymaz kimdir, hayatı, kariyeri, nereli, siyasi görüşü, kaç yaşında, instagram hesabı, köşe yazıları, kitapları, evli mi, eşi, Sözcü Gazetesi Yazarlığı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

İsmail Saymaz 11 Temmuz 1980 tarihinde Rize’de hayata gözlerini açtı. Baba tarafı aslen Erzurumludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Ardından Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünde okumaya başladı. Bir süre sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümüne yatay geçiş yaparak oradan mezun oldu. Daha sonra yine aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. 2020 yılında Şeyda Sayar ile evlendi.

Kariyeri

Öğrencilik yıllarında şiir ile ilgilendi, yazdığı şiirler çeşitli yerlerde yayımlandı. Radyo 2000’de şiir ve edebiyat programında yer aldı. Gazetecilik kariyerine ilk olarak Rize’de gazetecilik yapmaya başlayarak adım attı. Ardından İstanbul ve Konya’da yerel gazetelerde görev aldı. 2002 yılında Radikal gazetesinde çalışmaya başladı. Ardından aynı yıl içinde Hürriyet Gazetesi’ne geçiş yaptı. Hürriyet Gazetesi adına muhabir ve gazeteci olarak çok sayıda haberlere, köşe yazılarına ve röportajlara imza attı. Yaptığı bazı haberler nedeniyle pek çok davada yüz yılı aşkın hapis cezası istemiyle yargılandı. 2014 yılında merkezi Paris’te bulunan Sınır Tanımayan Gazeteciler Derneği tarafından yılın 100 Basın Kahramanı arasında yer aldı. Gezi Parkı olayları sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın darp görüntülerini gün yüzüne çıkararak kamuoyunun görmesini sağladı. Başta Metin Göktepe Jüri Özel Ödülü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Özgürlüğü Ödülü olmak üzere birçok ödül kazandı.

CNN Türk, Habertürk, Haber Global, Halk Tv, TV 100 ve Tele 1 gibi birçok kanaldaki tartışma programlarına konuk olarak katılarak ekranlarda yer aldı. RS FM’de Söylemesi Bizden isimli programda ve Biz10 Tv Youtube kanalında Haftanın Manşeti programında gündeme dair konuları yorumladı. Ardından Best Fm’de Bunu Ben de Söylerim isimli programda yer aldı.2020 yılında uzun yıllardan beri görev aldığı Hürriyet Gazetesi’nden ayrılarak Sözcü Gazetesi’ne geçiş yaptı. Yine 2020 yılında Best Fm’den ayrılarak Halk Tv’de çalışmaya başladı. Saymaz,  günümüzde hala Sözcü Gazetesi’ndeki görevini sürdürmekte olup Youtube üzerinden yayın yapan Sözcü Tv’de de başta Türkiye’nin Gündemi programı olmak üzere birçok yayınlarda yer almaktadır. Ayrıca Halk Tv’de Neyse O ve Perdenin Önü Arkası programlarında gündemdeki olayları yorumlamaya devam etmektedir. Bunun yanında çeşitli televizyon ve Youtube kanallarında yer alan programlara zaman zaman konuk olarak katılmaktadır.

İsmail Saymaz Yaşı

40

İsmail Saymaz Nereli?

Rize

İsmail Saymaz instagram hesabı

@ismailsaymaz

Twitter hesabı

@ismailsaymaz

Evli mi?

Şeyda Sayar ile evlidir.

Kitapları

-Postmodern Cihad (2010)

-Hanefi Yoldaş: Gizli Örgüt Nasıl Çökertilir? (2011)

-Nefret-Malatya: Bir Milli Mutabakat Cinayeti (2011)

-Oğlumu Öldürdünüz Arz Ederim (2012)

-Sıfır Tolerans: Polisin Eline Düşünce (2012)

-Sözde Terörist (2013)

-Esas Duruşta Cinayet (2014)

-Ali İsmail: Emri Kim Verdi? (2015)

-Fıtrat: İş Kazası değil Cinayet (2016)

-Çay Güzeli (2017)

-Türkiye’de Işid (2017)

-Kimsesizler Cumhuriyeti (2018)

-Şehvetiye Tarikatı (2019)

-Balkon Sefası (2020)

-Tosun Bank (2020)

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.