İyi Aile Babası Dizi | Konusu | Oyuncuları | Kanal D

İyi Aile Babası dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, kaç bölüm, incelemesi, Kanal D, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

20.11.2020
99
İyi Aile Babası Dizi | Konusu | Oyuncuları | Kanal D

İyi Aile Babası dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, kaç bölüm, incelemesi, Kanal D, yorum, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorumguncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Kanal D’de yayınlanmaya başlayacak olan 2020 yapımı yeni yerli dizilerden biridir. Aile, komedi ve sitcom türünde yer olacak yapım, Süreç Film imzası ile yayın hayatına başlayacak. Senaryosunu Tayfun Güneyer‘in yazacağı dizinin yönetmenliğini ise Hakan Algül kaleme alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda başarılı oyuncu Çağlar Çorumlu ve Şebnem Bozoklu ile birlikte Melek Baykal, Salih Kalyon ve Timur Acar gibi önemli isimler yer alıyor. Bölümleri 130 dakikadan oluşacak olan dizinin yayın tarihi ise 3 Aralık 2020 Perşembe olarak belirlendi. Dizi Kanal D‘de ekranlara gelecek.

İyi Aile Babası konusu

Dizinin konusu, İstanbul’da kliniği olan evli bir aile hekimdir. Eşine çocuklarına ve annesine olan bağlılığı nedeniyle sürekli eşi ve annesinin arasında kalır. Üstelik annesiyle aynı apartmanda yaşamaktadır. ‘İyi Aile Babası’nda; karısı ve çocuklarını çok seven fedakar baba Mehmet Ali, kliniği olan bir halk sağlığı hekimidir. Mehmet Ali, annesine de çok düşkündür. Ve sık sık anne ve karısının arasında kalmaktadır.

Mehmet Ali Pamuk, evli ve üç çocuklu, İstanbul Anadolu Yakası’nda, mahalle arasında özel halk sağlığı kliniği sahibi, idealist bir hekim ve daha da idealist bir aile babasıdır. Mehmet Ali, tıp fakültesinde okurken, kampüste tanıştığı, halkla ilişkiler bölümünde okuyan ve çok güzel bir İstanbul Kadıköy kızı olan Aslı’ya aşık olmuş ve sonunda O’nunla evlenmeyi başarmıştır. Aslı da, Mehmet Ali’yi severek evlenmiştir; ama zavallının, Mehmet Ali ile evlenirken, aynı anda Mehmet Ali’nin ailesiyle de evleniyor olduğundan haberi yoktur. Mehmet Ali, evlendikten sonra, en azından bir süreliğine kira vermemek için, eskiden Adana’nın önemli ağalarından olan İbrahim dedesinin annesine bıraktığı üç katlı eski apartmanın orta katında oturmayı uygun görünce; yeni evli çiftin tüm hayatları, giriş katında oturan anne babalarının hayatıyla iç içe geçmiştir.

Yıllar geçmiş, çiftin çocukları olmuş, hepsi okul çağına gelmiş, hatta büyük kızları evlenme çağına yaklaşmıştır, ama değişen hiçbir şey olmamıştır. Zavallı Kadıköy kızı Aslı, hala aynı apartmanda, giriş katında oturan kayınvalidesi ve kayınpederi ile birlikte yaşamaktadır ve 7/24 kayınvalide baskısı altındadır.

İyi Aile Babası oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Melek Baykal, Salih Kalyon ve Timur Acar gibi isimler yer alıyor.

Çağlar Çorumlu – Mehmet Ali Pamuk
Şebnem Bozoklu – Aslı Pamuk
Melek Baykal – Arife Pamuk
Salih Kalyon – Kerami Pamuk
Timur Acar – Rıfkı Pamuk
Bahar Şahin – Yağmur Pamuk
Bahar Süer – Ayfer
Berke Üsdiken – Emre Günay
Ecrin Su Çoban – Damla Pamuk
Berat Efe Parlar – Oğulcan Pamuk
Beste Bereket – Aydan Hemşire
Rukan Demir – Çilem hemşire

İyi Aile Babası ne zaman başlayacak?

Dizi 3 Aralık 2020’de Kanal D’de yayınlanmaya başlayacak.

Dizi fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.