Rastgele Yazı

Japan Sinks 2020 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Japan Sinks 2020 Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Japan Sinks 2020 dizi, konusu, oyuncuları, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix dizileri, yeni japon animeleri, yorumları, 2.sezon ne zaman, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 9 Temmuz 2020’de Netflix’te yayınlandı. Netflix yapımı olan Japon animasyon dizisinin 1.sezonu toplam 10 bölümden oluşuyor. Her bölümü 25-32 dakika olan yapım, Japonca dilinde. Bilim-Kurgu kategori türünde yer alan yapım 1973’de yayımlanan aynı adlı romandan uyarlandı. Diziyi Toshio Yoshitaka senaryo haline getirdi. Dizinin yönetmenliğini ise Pyeon-Gang Ho ve Masaaki Yuasa üstlendi. Dizi İMDb’de 6,7’lik puana sahip oldu.

Japan Sinks 2020 konusu

Japonya’da meydana gelen yıkıcı bir deprem, ülkeyi yerle bir eder. Yaşanan felaketin ardından Mutou ailesi, şehirden kaçmaya çalışır. Zorlu bir savaş ile karşı karşıya olan aile, yine de geleceğe dair umutlarını kaybetmeden hayatta kalmak için çabalar. Yıkıcı depremlerin Japonya’yı yerle bir etmesinin ardından, batmakta olan takımadada hayatta kalma yolculuğuna çıkan bir ailenin kararlılığı sınavdan geçer. Mutoh ailesinin üyeleri gündelik yaşantılarıyla uğraşırken bir dizi şiddetli deprem Japonya’nın dört bir yanında kitlesel yıkıma yol açmaya başlar. Sular yükselirken Mutoh ailesi ve komşuları Nanami ile Haruo sığındıkları tapınağı terk edip Tokyo’dan ayrılmaya karar verir. Trajedi patlak verir, ama hayatta kalanlar batıya doğru ilerlemeyi sürdürür.

Popüler bir Estonyalı YouTube ünlüsü olan Kite gruba katılmaya karar verir. Grup bir markete sığınır, ancak depremler onları harekete geçmeye zorlar. Marketin sahibiyle beraber kaçarlarken yolda bir de İngiliz otostopçu alırlar. Filikada hayatta kalanlar, Kite ve Onodera ile buluşur. Ardından bir araştırma merkezine yönelirler. Japonya’yı kurtarabilecek veriler burada tutuluyor olabilir. Onodera’nın verileri arasındaki harita, Japonya’da nerelerin su yüzüne çıkabileceğini göstermektedir. Hayatta kalanların kurtuluşu, Kite’ın internet balonuna bağlıdır.

Japan Sinks 2020 seslendirenleri ve karakterleri

Ryan Bartley – Go
Billy Kametz – Haruo
Faye Mata – Ayumu
Grace Lynn Kung – Mari
Aleks Le – Kite
Jamieson Price
Cathy Cavadini
Dorothy Elias-Fahn
Katelyn Gault
Tyler Rhoads
Liza Seneca
Frank Todaro
Abby Trott

Dizi fragmanı

Dizi yorumları

netflix’te bugün 2020 versiyonu gösterime giren 10 bölüm japon animesi.
ilk iki bölümü itibariyle gayet sürükleyici
ingilizce seslendirme ve ingilizce alt yazı ile takip ediyorum
konuşma dili ve yazı dili yer yer uyumsuz çeviri kaynaklı.
ama yine de olay akışını ve ana temayı bozmuyor.
çok uzun zamandır anime izlemiyordum
animeseverlere tavsiye ederim.

  • hakemzsr (Ekşi Sözlük)

iyi başlayan ama ortalarda biraz baymaya başlamış olan netflix anime serisi.

ana konuya yeterince odaklanmadığını düşünmekle beraber kader birliği etmiş olan deprem kuşağında yaşayan dünya halkları için travmatik olabilecek düzeyde bir yapım.

marmara depremini yakınen yaşamış körfez halkı uzak dursa iyi edebilir, şayet fobilerini yenmek istiyorlarsa izlemeliler..

  • serrchi (Ekşi Sözlük)

puanim 7 kanka yoklukta gider.

  • Ursulae (Ekşi Sözlük)
  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*