Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin belgeseli | Konusu| Kimdir?

04.06.2020
Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin belgeseli | Konusu| Kimdir?

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin belgeseli, konusu, Netflix, olayları, 1.sezon, kimdir, kaç bölüm, kaç sezon, nereden izlenir gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Hakkında

27 Mayıs 2020’de Netflix’te yayınlanmaya başlayan Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin adlı belgesel 2016 yılında James Patterson tarafından yazılan ve aynı adlı romanından uyarlandı. Toplam 4 bölümden oluşan Belgeselin bölüm süreleri 55-57 dakika arasında değişiyor. Amerikalı ekonomi adamı ve cinsel suçlarla gündeme gelen Jeffrey Edward Epstein’ı ve yaşadıklarını anlatan belgesel yayınlamasından sonra Netflix top 10’a girmeyi başardı. Mini belgesel İMDb’de 7,1’lik puana sahip.

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin konusu

Cinsel suçlardan hüküm giyen Jeffrey Epstein’ın tacizlerini sürdürmek için zenginliğini ve gücünü nasıl kullandığını inceleyen bu diziyi kurbanların anlatıları besliyor. Kurbanları, istismar için kurduğu sözde “saadet zincirini” Palm Beach’teki villasından yöneten Epstein’in onları nasıl taciz ve manipüle edip susturduğunu anlatıyor. Polis onun aleyhinde dünya kadar delil toplarken Epstein, karşı saldırıya geçer. Peki bunca zamandır onu koruyan serveti nasıl elde etmiştir? Epstein, benzeri görülmemiş biçimde hoşgörülü bir itiraf pazarlığı yapar. Kurbanlardan biri, Epstein’in özel adasında başından geçen korkunç olayları anlatır. 2019’da seks ticareti yapmaktan tutuklanan ve suçlu bulunan Epstein parmaklıklar ardında yalnızca kısa bir süre geçirse de, davacıları mahkemeye çıkma fırsatı bulur.

Jeffrey Epstein kimdir?

Jeffrey Epstein, Amerikalı finansçı, iş adamı ve seks suçlusu tanınmaktadır. Epstein, 20 Ocak 1953’te Brooklyn, New York’da doğdu. Mesleki kariyerine öğretmen olarak başladı, daha sonra çeşitli işlerle bankacılık ve finans sektörüyle ilgilendi. Gelir gider çalışmalarıyla kısa sürede başarı göstererek multimilyoner oldu. 2008 yılında cinsel suçlardan mahkûm olana kadar, Dünya’nın finansal, siyasi ve kültürel elit kişileriyle iyi bir iş ve dostluk ilişkisi kurdu.

2005 yılının Nisan ayında Palm Beach, Florida’daki polisler bir yetişkinin 14 yaşındaki kızına taciz edildiği şikayetiyle Epstein’ı soruşturmaya başladı. Soruşturma sonrası Epstein, 30 Haziran 2008’de 18 yaşından küçük reşit olmayan bir kız çocuğunu fuhuş amaçlı istismardan suçlu bulundu. 13 ay boyunca gözetim altında kalan Epstein hakkında inceleme yapan federal yetkililer 14 yaşından küçük tacize uğramış 36 kız çocuğu daha olduğunu tespit ettiler.

Ölümü

Jeffrey Epstein 6 Temmuz 2019’da Florida ve New York’ta küçük çocukları taciz etmek ve fuhuş nedeniyle suçlamalardan dolayı tekrar tutuklanıp cezaevine gönderildi. 10 Ağustos 2019’da kaldığı tek kişilik hücrede kendisini asarak 66 yaşında yaşamına son verdi. Epstein’ın avukatları, ölümünün gerçek nedeni hakkında muazzam bir kamu şüphesi vardı. Karara itiraz etmesine rağmen, tıp doktoru ölümünü intihar olarak açıkladı. Ölümü cezai suçlamaları ortadan kaldırdığı için, bir hakim 29 Ağustos 2019’da tüm cezai suçlamaları düşürdü.

Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin Belgesel fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle