Rastgele Yazı

John David Washington Kimdir? Tenet Filminin Başrolü

John David Washington Kimdir? Tenet Filminin Başrolü

Christopher Nolan’ın son yapımı Tenet filminin başrolü olan John David Washington kimdir? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. John David Washington kaç yaşında,yaşı, boyu, hayatı, kariyeri, imdb, kilosu, eşi, sevgilisi, instagram, filmler ve tv şovları, BlacKkKlasman filmi, ekşi, bio, Pauletta Washington, Olivia Washington ve Denzel Washington gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip etmeyi unutmayın.

John David Washington Kimdir? Biyografi

John David Washington, 28 Temmuz 1984 yılında Toluca / Los Angeles Amerika’da dünyaya geldi. Babası Denzel Washington kendisi gibi aktör ve yönetmendir. Annesi Pauletta Washington önceleri Pearson Nee ismi ile şarkıcılık yaparken ailesi gibi oyunculuk kariyerine geçti. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçiren aktör ilkokul yıllarında Camphell Hall School da futbola merak saldı. Morehouse Koleji’nde eğitim gören Washington, burada serbest futbol için Louis Rams ile anlaşma yaparak futbola devam etti. Böylece United Futbol Ligi’nde 4 yıl boyunca Sacramento Dağ Aslanları takımında futbol oynadı.

Kariyeri

Çocukluk kariyerinde United Futbol Ligi’nde Kaliforniya Redwords (Sacramento Dağ Aslanları) takımında yer alan Washignton 2009 yılından 2012’ye kadar oynadı.

Washington ilk rol aldığı filmi 1992 yılında 8 yaşındayken Malcom X filminde rol aldı. Ardından futbol kariyeri ile hayatına yön veren oyuncu 2010 yılında yeniden rol almaya başladı. 2010 yılında The Book of Eli filminde N/A rolüne hayat verdi.

2015 yılında yayınlanmaya başlayan bir HBO dizisi Ballers dizisinde Washington Ricky Jerret rolüne hayat verdi. Dizi 5 sezon boyunca yayınlanmaya devam etti.

Washington ve BlackKlasman ile Yükselişi

2017 yılında ise ünlü yönetmen Spike Lee’nin BlacKkKlasman filminde Ron Stallworth karakterine hayat verdi. Washington bu film ile ününü arttırdı. Bu film ile bir Altın Küre ve Screen Actors Guild Ödülü kazandı.

2018 yılında Monsters and Men (Canavarlar ve Erkekler) ve All Rise (Tüm Yükseliş) filminde rol aldı.

2019 yılında çekimleri tamamlanan Christopher Nolan filmi Tenet de Robert Pattinson ile birlikte başrolde yer aldı. Film Koronavirüs nedeniyle 17 Temmuz olan vizyon tarihini erteledi.

John David Washington Yaşı | Kaç Yaşında?

35

John David Washington Boyu Kilosu

1,75 – 94

John David Washington Eşi – Sevgilisi

Washington’ın hayatında henüz bilinen birisi yok.

İnstagram Hesabı

@johndavidwashington https://www.instagram.com/johndavidwashington/

Filmler ve TV Şovları

1992 Malcolm X (Harlem sınıfta öğrenci)
2010 The BOOk of Eli (Eli’nin kitabı-N / A)
2017 Love Beats Ryhmes (Aşk kafiye atıyor – Mahlik)
2018 Monsters and Men (Canavarlar ve İnsanlar – Dennis Williams)
All Rise (Tüm Yükseliş Richard “Bobo” Evans)
BlacKkKlansman Dedektif Ron Stallworth
The Old Man & the Gun (Yaşlı Adam ve Silah Teğmen Kelley)
2020 TENET Pratagonist
Bon to Be Murdered (Öldürülmek İçin Doğdum – Beckectt)

2015–2019 Ballers (Ricky Jerret)

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*