Jupiter’s Legacy Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Jupiter’s Legacy yorum, ekşi, yorumları, izle, imdb, 2.sezon, cast, dizi yorum, dizi yorumları, ekşi sözlük, twitter, netflix gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Jupiter’s Legacy Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Jupiter’s Legacy yorum, ekşi, yorumları, Jüpiterin Mirası, izle, imdb, 2.sezon, cast, dizi yorum, dizi yorumları, ekşi sözlük, twitter, netflix gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Netflix’in Mayıs 2020 takviminden parlayan dizilerden biri olan Jupiter’s Legacy dizisi izleyenlerinden tonla yorumla karşılandı. 8 bölümden oluşan ve Netflix Türkiye’de Jüpiterin Mirası adı ile yayınlanan dizi Spartacus, Daredevil gibi dizilerin de tasarımını yapan Steven S. DeKnight yaratıcılığında oluşturuldu. Mark Millar ve Frank Quitely‘nin aynı adlı çizgi romanından diziye uyarlan dizi yayınlandığı günden bu yana da oldukça konuşuluyor. Peki izleyenler Jupiter’s Legacy Yorum ve Sosyal Medya Tepkilerine göz atalım.

Jupiter’s Legacy konusu

Dizinin konusu, Hiçbir miras sonsuza dek yaşamaz. Birinci nesil süper kahramanlar, yaklaşık bir asır boyunca Dünya’yı korudu. Şimdi çocukları, onların efsanevi mirasını devralmak zorunda. Onlar, süper kahramanların ilk nesli. Ancak görevi çocuklarına teslim ederken iki nesil arasındaki gerilim yükselir ve eski kurallar geçerliliğini yitirir. İlk nesil süper kahramanlar dünyayı neredeyse bir asırdır güvende tuttu. Artık çocukları, onlarca yıla yayılan ve ailenin, gücün ve sadakatin dinamiklerini yönlendiren destansı bir dramda miraslarını yaşatmak zorunda.

Jupiter’s Legacy Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Jupiter’s Legacy Yorum / Ekşi Sözlük

dc evreninde geçen ve son yıllarda beyazperdeye sunulmuş birçok filmin fragman yönetmenine ders sayılması gereken resmi fragmanıyla göz doldurmuş yapım.

bir kere bu fragmanda ucuz geyik denemesi, espriler yok; hikayenin genel hatları dışında sürpriz bozan diyalog/görsel detay yok ve sergilenen görsel efektler göz yoracak denli hızlı geçmiyor(hatta yavaşlatılmışlar). ne fazla karanlık sahneler, ne de aşırı detay içeren görüntüler mevcut.

müzik, bir kahramanlık dramasından beklenileceği gibi önce tempo yavaş başlayıp, fragmanın sonuna doğru yükselelerek, kısaca yer almış aksiyon sahneleriyle zirveye ulaşıyor. lakin hala kimse haykırarak müziği boğmuyor ve final gerçekten final gibi bitiyor. ne rap tınıları, ne de bir süper kahraman öyküsüne uyumsuz başka bir melodi fragmanda yer almıyor.

  • erazur

fragmandan gözüktüğü kadarıyla cw kanalı dizileri gibi düşük bütçeli dandik bir süper kahraman dizisi olacak gibi. cgi ve dövüş kısımları cidden ucuz ve kötü gözüküyor.

  • psikopatizm

fragmanı beğendim. çizgi romanı pek de sevememiştim zaten yazdım başlığa(adam kendi civil war serisinin rip-off’unu yapmış) ama netflix süper kahraman dizilerinin ne derece önemli olduğunu disney+/hbo max/amazon’ dan görüp öğrendi. bu sefer gerçekten onların yapımları ayarında büyük bütçeli bir projeye girişmiş. bu sefer tutturacaklar gibi (not: popülerlik değil kastedilen, zaten bok koysalar çoook fazla izleyicisi olduğu için herşey popüler oluyor.. kalite olarak tutturma ihtimali). normalde netflix’i 2021’den itibaren bir daha almam demiştim ama bunu merak ettiğimden alabilirim.

  • don drapper

netflix’in, amazon’un the boys çıkışına karşılık yaptığı hamle gibi duran çizgi roman uyarlaması.
herkesin aklına geldiği üzere ağır bir watchmen esinlenmesi var, zaten çizgi romanın da 7-8 yıllık bir geçmişi var. muhtemelen watchmen’i bol bol hatim etmişlerdir. biraz biraz kingdom come havası da var gibi fragmanda. kostümlerin old school tarzda olması çizgi roman sevenlerin hoşuna gidecektir.

çizgi romanda hikaye nasıl bilmiyorum ama işi netflix yaptığı için ve konuyla alakasız ucuz eşcinsel dramaları ve sevişme sahneleri göreceğiz gibime geliyor. the boys bu tarzda dizilerde yapılması, olması ve olmaması gereken her şeyi doğru bir şekilde göstermişken netflix yine bildiğini okuyacaktır muhtemelen. mark millar’ın kick-ass’i oldukça iyiydi ama işin içinde netflix olunca doğru düzgün bir uyarlama çıkması pek mümkün görünmüyor. keşke netflix değil de amazon yapsaydı bu uyarlamayı.

  • xaxxbczczaaxax

bir takım yaşlı süper kahraman içeren yeni dizi. fragmandan aldığım his ebeveyn sorunları olan yeni nesil ve gençliklerini anımsayan, geçmişlerini arzulayan yaşlı süper kahramanlar üzerine çekildiği. izleyip görelim bakalım.

  • minastirid

fragmanından the boys çakması izlenimini çıkarttığım dizi. the boys’dan sonra klasik süper kahraman dizilerinin yapısı değişti. öncesi de vardır tabii ama yeni nesiller için durum böyle.

  • sempatik agresif

gece izlenmemesini önerdiğim dizi. kaç yaşında adamım. resmen izlerken altıma sıçtım.

  • mugar

hay sokayım sizin aile içi sorunlarınıza dediğim aksiyondan çok bireylerin problemlerini ön plana çıkaran brezilya dizileri tadında süper kahraman dizisi.

  • burdaondokuzharfvar
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.