Kadebostany kimdir? Grup üyeleri kimlerdir?

10.11.2019
Kadebostany kimdir? Grup üyeleri kimlerdir?

Kadebostany kimdir? Sorusu sıkça aranıyor. Kadebostany nerelidir? Kadebostany grup mu? Şarkıları hangileridir? Gibi sorularınıza yorumgüncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Grup 2008 yılında kurulmuş İsviçreli bir pop müzik grubudur. İsmini grubun kurucu üyesi ve aynı zamanda yapımcı, besteci ve ses sanatçısı Guillaume Kadebostan‘dan alan grup, 2014 yılında yayınladıkları Castle in the snow şarkısı ile Dünya çapında üne kavuşmuştur. Walking with a ghost adlı albümü ile büyük bir sükse yakalayan grup, Dünya çapında listelerde hit olmuştur. İlk olarak ‘The National Fanfare of Kadebostany’ adıyla kurulan grup daha sonraları ‘Kadebostany’ olarak anılmıştır.

Underground pop’un yükselen grubu: Kadebostany

Kendine has müzik anlayışı ile ön plana çıkan grup, kendilerine ait bir ülkelerinin olduğunu ve bu ülkede herkese yer olduğu ütopyasını savunmaktadır. Öyle ki Kadebostany ülkesi adını verdikleri pop ülkesinin vatandaşları olduklarını söyleyen grup üyeleri, kendi kurallarından bir ülke yaratma fikrinden böyle bir ütopya doğduğunu söylemiştir. Grup ülkesinde her türlü çılgın yaşam olduğunu, Dünya’yı sanat ile fethetmek için kurulmuş bir ordu orduya sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Grup, yaptığı müziği ‘Underground Pop’ olarak tanımlamaktadır.

Kadebostany’nin Türkiye bağları oldukça özel

Türkiye’ye sık sık gelen grubun üyeleri, Türkiye ile özel bir bağlarının olduğunu hatta, grubun yolcuğulunun ilk başladığı ülkelerden biri olduğunu bir röportajda dile getirmişlerdir. Türkiye’de verdiği röportajda Kadebostany grubunun solisti olan Kristina, kendilerine sorulan Türkiye’de geniş bir hayran kitleniz var. Dinleyenlerinizle aranızdaki bağı nasıl tanımlıyorsunuz? Sorusuna, ‘Dünyanın her yerindeki hayranlarımız üzerinde büyük bir sorumluluk hissediyoruz. Bizim müziğimizi dinliyorlar ve onlar için en iyisini vermek istiyoruz. Şunu belirtmeliyim ki; kesinlikle, her zaman Türkiye ile özel bir bağımız oldu. Türkiye, bizim için her şeyin başladığı ilk ülkelerden biri. Burada geniş ve sadık bir hayran kitlemiz var. Bizim müziğimizde ne bulduklarını bilmek zor, söyleyebileceğim farklı olduğumuz.’ Diyerek yanıt vermiştir.

Jaafar Aggiouri ve grubun eski solisti Amine Cadelli

Kadebostany grubunun üyeleri

Grup 2012- 2015 yılları arasında Amine Cadelli ile çalışmış, 2018’den itibaren ise Katrina Yakovleva ile yolculuğuna devam etmektedir.

Kristina Yakovleva – Solist

Jaafar Aggiouri – saksofon, klarnet

Jérôme Léonard – gitar, bas

Ross Butcher – trombon

Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @kadebostany_official

Twitter: @Kadebostany

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCMojzg_sEQOpi9XnXulnfjg

Albüm ve şarkıları

Albüm

The National Fanfare of Kadebostany (2011)

Pop Collection (2013)

Single

Castle in the Snow (2014)

Frozen to Death (2016)

Diğerleri

Walking with a Ghost (2012)

Crazy in Love (2013)

Jolan (2014

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.