Kar ve Ayı Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

11.09.2023
Kar ve Ayı Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kar ve Ayı filmi konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, ekşi, Netflix, imdb puanı, nereden izlenir, fragmanı, gibi aramalarınıza yorumguncel.com!

Film hakkında

8 Eylül 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona giren yerli yapımı filmdir. Toplam 1 saat 33 dakikalık süreden oluşan film, korku türünde yer alıyor.

Selcen Ergun‘un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosunu Selcen Ergun ve Yeşim Aslan kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Saygın Soysal, Asiye Dinçsoy, Saygın Soysal, Atakan Yılmaz, Derya Pınar Ak ve Erkan Bektaş gibi isimler yer alıyor.

Film IMDb‘de 3 bine yakın oy aldı ve 6,7‘lik puana sahip oldu.

Filmin kazandığı ödüller

Dünya prömiyerini 2022 yılında dünyanın en önemli film festivallerinden Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan ‘Kar ve Ayı’, Selcen Ergun’a 66. San Francisco Uluslararası Film Festivali’nde ‘Yeni Yönetmenler Ödülü’nü, 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi İlk Film Ödülü’nü ve filmdeki performansı ile Merve Dizdar’a da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırdı.

Kar ve Ayı Filmi konusu

Filmin konusu, görev için gittiği kasabada bir adamın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla kendisini beklenmedik durumların içerisinde bulan bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir hemşire olan Aslı, mecburi hizmet için kışın bitmek bilmediği, kış uykusunda erken uyanan ayılarla ilgili söylentilerin dolaştığı bir kasabaya atanır. Kasaba sakinlerinden olan Hasan, bir gece ansızın ortadan kaybolduğunda, kasabada türlü dedikodular yayılmaya başlar. Bu kaos ortamında Aslı kendisini, sır ortaklıklarının ve şüphenin içinde bulur

Kar ve Ayı Filmi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Saygın Soysal, Asiye Dinçsoy, Saygın Soysal, Atakan Yılmaz, Derya Pınar Ak ve Erkan Bektaş gibi isimler yer alıyor.

Merve Dizdar – Aslı
Ümmü Putgül – Ayten
Saygın Soysal – Samet
Atakan Yılmaz – Akif
Asiye Dinçsoy – Cemile
Derya Pınar Ak – Imre
Muttalip Müjdeci – Mahmut
Suna Sancar – Hasene
Erkan Bektaş – Hasan

Bu ve benzeri içerikleri Instagram üzerinden takip etmek için: https://www.instagram.com/ygdizifilm/

Bu ve benzeri içerikleri Youtube üzerinden takip etmek için: https://www.youtube.com/@yorumguncel/

YORUMLAR

canlı tv izle