Kepek Saç Dökülmesine Sebep Olur mu? - Yorum Güncel

Kepek Saç Dökülmesine Sebep Olur mu?

05.05.2022
Kepek Saç Dökülmesine Sebep Olur mu?

Kişiler bazen saçlarına ne kadar zaman ve para harcarsa harcasın, problem saç derisinin sağlıksız olmasından kaynaklanıyorsa hiçbir zaman istenilen saçlara kavuşamayabilirler. Omuzlara dökülen ve hoş görünmeyen kepekler, kişilerin özgüvenini düşürebilir ve sosyal hayatlarını etkileyebilir. Kepek problemi, doğrudan saç dökülmesiyle ilgili olmayabilir fakat kepeğe sebep olan bazı durumlar geçici olarak saç dökülmesi yaşanmasına sebep olabilir.

Kişilerin genellikle ergenlik dönemlerinde rastladığı kepek sorunu, hayatlarının belirli dönemlerinde farklı sebeplerle tekrar tekrar karşılaşabileceği problemler arasında sayılabilir. Genellikle yaş olarak baz alındığında kepek, kişilerin 45 yaşlarından sonra sıklıkla rastladığı bir sorun değildir. Kepek problemi, genellikle sıcak yaz aylarında gözlemlenebilir. Stres, sebum ve genetik sebepler sebebiyle yaşanabilen bu sorun, çeşitli hastalıklar ve saç derisi problemleri sebebiyle görülebilir. Bu sorunlar arasında en çok karşılaşılan problem, mantar olarak tanımlanabilir.

Kepek, direkt olarak saç dökülmesine sebep olabilecek bir sorun değildir. Fakat dolaylı yollardan saç dökülmesine neden olabilir. Kepek problemi, kişilerde belirli bir süre sonra kafa derisinde kaşıntıya sebep olabilir. Saç derisinin sürekli kaşınması da bir süre sonra saç derisinde tahrişe, saç tellerinin kırılmasına ve dökülmesine neden olabilir. Oluşabilecek bu durum yine de saç köklerine ciddi zararlar vermez ve yeniden saç yapılanmasına zemin hazırlanmasına da engel olmamaktadır. Saç dökülmesine sebep olabilecek bir diğer durum ise kepeğin deri yüzeyindeki gözenekleri kapatması ve cildin havası kalması şeklinde oluşabilir. Bu durum, bir süre sonrasında kişilerde saç dökülmesine sebep olabilir. Bireylerin bu nedenle canlı ve sağlıklı saç yapısına kavuşmaları için öncelikle kepek problemine karşı çözümler araması, uzman bir hekime danışması gerekir. Kullanılan saç dökülmesine karşı şampuanlar bu noktada çok önemlidir. Sağlıklı bir saç derisi, saçların zamanla istenilen görünümü kazanması için oldukça önemlidir.

Kepek Problemi İçin Bitkisel İçerikli Şampuan Kullanımı

Tercih edilecek olan ürünlerin kimyasal içerikli olmasının yanı sıra bitkisel içerikli, doğal ürünlerle üretilmiş olması, saç sağlığını olumlu yönde etkiler. Üretilen bitkisel içerikli şampuanlar, saç derisine direkt etki ederek kepek oluşumuna neden olan etkenlerin yok edilmesinde öncü rol oynar. Siz de bitkisel içerikli saç dökülmesi için şampuan arayışı içerisindeyseniz Bioblas’ın doğal içerikli şampuanlarını tercih edebilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.