Keşfedilmeyi bekleyen güzellik: Dokimaia Antik Kenti - Yorum Güncel

Keşfedilmeyi bekleyen güzellik: Dokimaia Antik Kenti

10.11.2019
Keşfedilmeyi bekleyen güzellik: Dokimaia Antik Kenti

Dokimaia Antik Kenti nerededir? Gibi sorular sıkça arama motorlarında aranıyor. Antik kent hangi şehirdedir? Dokimaia Antik Kenti’ne nasıl gidilir? Dokimaia Antik Kenti’ne giriş ücreti ne kadar? Dokimai Antik Kenti’ne nasıl gidilir? Gibi sorularınız yorumgüncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dokimaia Antik Kenti hakkında bilgiler

Dokimaia Antik Kenti, Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Çok tanınmayan ve bilinmeyen antik kentlerden biri olan Dokimaia, son yıllarda turistlerin ziyaretleri ile bilinirlik kazanmaya başlamıştır. Afyonkarahisar sınırları içerisinde yer alan antik kentler içerisinde beklenen değeri görememesine rağmen seyahat tutkunlarının uğrak noktası olan Antik kent, keşfedilmeyi beklenen antik kentlerden biridir.

Dokimaia Antik Kenti tarihi

Kent ile ilgili çok fazla tarihi bir bilgi bulunmamaktadır. Bölgede bilimsel anlamda sağlıklı bir çalışma yapılmaması bu durumda önemli etken olarak ortaya çıkmaktadır. Büyük İskender’in Anadolu seferine katılan Makedonyalı askerler tarafından kurulduğu düşünülen kent, tarihten önemli izle taşımaktadır. Roma İmparatorluğu egemenliğine geçtiği dönemde Dokimaia Antik Kenti, yarı özerk bir yapıya sahipti. Bu özelliği ile Dokimaia, o dönemde önemli bir yer olduğu izlenimi vermektedir.

Dokimaia Antik Kenti’nde bulunan yapılar

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde bulunan Dokimaia Antik Kenti, oyma yapıları ve işlemeli yapıları ile dikkati çekmektedir. Kentte çok sayıda Roma İmparatorları adına basılmış bronz sikkeler bulunmuştur. Özellikle oval sütunlu mimari eserlerin bulunması da Dokimaia üzerine çalışma yapmak açısından cezbedici bir görünüme sahiptir.

Dokimaia Antik Kenti’ne nasıl gidilir?

Dokimaia’ya gitmek için Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine gitmeniz gerekmektedir.

Dokimaia Antik Kenti’nin ziyaret saatleri kaç?

Dokimaia Antik Kenti’nde tesisleşme bulunmadığı için ziyaret saati de yoktur.

Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

Dokimaia’ya giriş ücretsizdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.