Kiss Me First (Dizi): Keşfedilmemiş bir Bilim-Kurgu Önerisi (İnceleme)

04.12.2019
Kiss Me First (Dizi): Keşfedilmemiş bir Bilim-Kurgu Önerisi (İnceleme)

Kiss Me First Netflix’in güzel yapımlarından biri. Ancak çok da keşfedilememiş, 2. Sezonunda daha ekşınlı geçeceği tahmin edilen akıp giden bir dizi. Yer yer sinirleriniz zıplasa da (ki bu duyguyu bile hissettiriyor olması bana kalırsa güzel bir şey) güzel bir dizi önerisi diyebilirim.

Diziyi hakkında yorum yapmadan önce diziyi henüz izlememiş olanlar için biraz irdeleyelim.

İlk olarak 2 Nisan 2018’de Chanel 4’da yayınlanmaya başlayan oyun temalı bilim-kurgu dizisi olan Kiss Me First, 26 Haziran’da Netflix platformunda yayınlanmaya başladı. İlk sezonun sonunda cevaplanmayı bekleyen sorular bırakan dizinin ikinci sezonu hakkında ise henüz bir açıklama yok.

Kiss Me First Dizi Konusu

Leila (Tallulah Haddon) isimli bir genç kız, dışarıdan bakıldığında sıradan bir karakterdir. Ancak her günümüz genci gibi gerçek hayattan sıkılmış ve kendini Azana isimli bir oyuna vermiştir. Burada günlük hayatın telaşından, üzüntüsünden uzaklaşan ve kendi Leila bir gün annesinin ölümüne şahit olur. Artık tek başına kalan genç kız gerçeklikten uzaklaşmak için daha fazla oyunda vakit geçirmeye başlar. Burada daha önce kimsenin bilmediği gizli bir bölge keşfeder ve buradaki ilk kız arkadaşı Tess(Simona Brown) ile gerçek hayatta da yolları kesişir. Bu gizli bölgenin adının da Kırmızı Hap olması da Matrix’e bir selamdır belki de. The Red Pill’de bir grup insanla tanışan Leila’nın gruba dahil olmasının ardından grupta hiç beklenmedik ölümler ve kaybolmalar yaşanmaya başlar ve Leila’yı büyük bir gizem beklemektedir.

Oyuncuları

Oldukça genç oyuncuların ve tanınmayan yüzlerin yer aldığı Kiss Me First dizisinin başrolünde (Shadowfax) Tallulah Haddon var. Tess karakterine ise Simona Brown hayat veriyor. Dizinin ayrıca kadrosunda bir Türk de var! Sibel Pala isimli oyuncunun yer aldığı dizinin bir kısmında Türkçe duymak beni biraz şaşırtmıştı doğrusu. Dizide bir de bol bol Türkçe konuşan abimiz Azul karakteri de var.

Kiss Me First Yorumlar – İnceleme

Temelinde oyun olan ve gençlik draması olarak adlandırabileceğimiz dizi genel anlamda sanal gerçeklik üzerinden ilerliyor. Çok fazla reklamı yapılmadan sessiz sedasız Netflix’e dahil olan diziyi özellikle oyunseverlerin daha bir seveceğini düşünüyorum. Bana kalırsa dizinin grafikleri ise ortalamanın üzerinde. Ready Player One ve Black Mirror gibi dizilerde rastladığımız sanal gerçeklik konusu bu diziye de iyice bir yedirilmiş. Öyle ki oyunda gerçekliği arttırmak için duyguları ve fiziksel şeyleri hissetmeleri için kullandıkları bileklikleri bile var. Temelinde gençlğin büyük sorunlarından biri oyun bağımlılığı var ancak olayın farklı açısından bakabilenler için bir oyunun nelere mal olabileceğini de görmek mümkün. Yani dizi bir yandan diyor ki ‘Ne oynadığınıza dikkat edin.’

Herkes tarafından sevilen ve bazı ölümlere sebep olduğu bilinse de hala piyasada kalmayı başarabilen Azana isimli oyunu oynayan ve hatta kalan son parasını oyuna yatırabilecek kadar gözü kararmış bir genç var dizide. Karşısında ise parayı asla dert etmeyen, artık başka zevklerin peşinde olan dünya gerçekliğinden sıkılıp oyuna sığınan zengin gençler var. Çok fazla derinliği olmasa da merak uyandıran ve bir sonraki bölüme geçme isteği uyandıran bir dizi Kiss Me First. Bir oturuşta bitireyim diyenler için nefis bir öneri. Dizinin sezon finali arada sıkılabileceğiniz noktaları kapatmanızı sağlayacağının garantisi de benden.

Kiss Me First 2.Sezon Var mı? Ne Zaman?

Orijinal Netflix içeriği olamayan Kiss Me First dizisinin sezon finalinde açık kapılar bırakılmış olsa da dizinin 2.sezonuna dair herhangi bir açıklama henüz yok. Ancak son dakika gelişmelerine ulaşmak için bizi sitenin sağ bölümde bulunan sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve Kiss Me First’ten ve diğer içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Benzer dizi içeriklerimiz için> Dizi

İyi Okumalar, İyi Seyirler dilerim J

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle