Kız Kardeşler Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix filmleri, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Kız Kardeşler Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Kız Kardeşler (A Tale of Three Sisters) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix filmleri, Ekşi yorumları, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

13 Şubat 2019‘da Berlin’de ilk kez gösterilen 13 Eylül 2019’da Türkiye’de gösterime giren yerli filmdir. Toplam 1 saat 48 dakikadan oluşan film, dram türünde yer alıyor. Yönetmenliğini ve senaryosunu Emin Alper‘in yaptığı film, Artvin ve Yusufeli‘nde çekildi. Filmin oyuncu kadrosunda Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan ve Kayhan Açıkgöz gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 3 bine yakın oy alan film 7,5‘lik puana sahip oldu. Yapım Haziran 2021 itiabri ile Netflix Türkiye kütüphanesine eklendi.

Kız Kardeşler konusu

Filmin konusu, annelerinin ölümünün ardından farklı yollara savrulmak zorunda kalan üç kız kardeşin hikayesini konu ediyor. Reyhan, Nurhan ve Havva küçük yaşta öksüz kalan üç kız kardeştir. Annelerinin ölümünün ardından kardeşler, kasabaya farklı ailelerin yanına besleme olarak gönderilir. Birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşler, yeni yaşamlarına uyum sağlamakta epey zorlanır. Kızlar, yanlarında kaldıkları ailelerin yanında tutunamayınca, baba ocağına geri gönderilir. Aradan geçen yılların ardından köylerine dönen kardeşler, yeniden bir araya geldiklerinde kaçtıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Kız Kardeşler oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan ve Kayhan Açıkgöz gibi isimler yer alıyor.

Cemre Ebuzziya – Reyhan
Ece Yüksel – Nurhan
Helin Kandemir – Havva
Kayhan Açikgöz – Veysel
Müfit Kayacan – Sevket
Kubilay Tunçer – Necati
Hilmi Özçelik – Muhtar
Basak Kivilcim Ertanoglu – Mad Hatice

Film yorumları

bugün ankara film festivalinde izlediğim film. kurgusuyla, oyuncularıyla muhteşem bir film.

  • paleoantropolog / Ekşi Sözlük

filmi çok beğendim. oyuncu seçimi, kurgu ve metaforların işlenişi mükemmel. ece yüksel (nurhan) ve kayhan açıkgöz ( veysel) çok iyi oynamışlar. mekan seçimi, görüntü ve müzikler de harikulade. emin alper sinemasını sevenler kaçırmasın.

  • spaykymoon / Ekşi Sözlük

güzel bir filmdi. filmin konusunun işlenişi ve kurgusu güzeldi fakat seyir tadı olarak biraz yavaş ilerledi. kimi diyaloglar uzun ve yavaştı ama metaforlar iyi işlenmişti. yayık sahnesinde nurhan karakterinin cinselliği merak edişini ve yayığı yayarken yaratılan dünya gayet hoştu.

  • deathfuckingangel / Ekşi Sözlük

filmi nihayet izleyebildim
içinden geçen küçük masalları gözden kaçırmadan izlemek lazım
üstte belirtilmiş yayık ve kazan sahneleri (metoforlarlari) gayet etkileyiciydi. bazen perdede bir fotoğraf sergisinde görebileceğiz fotoğraflarin olması özcan alper filmi izliyormussunuz havası veriyordu bı çocuk oyuncularin ve yarım akıllı çoban (adını hatirlayamadim) oyunculukları bence çok iyiydi
bir de artık başka sinema kavramının ortadan kalkması gerektiğini ve bu filmlerin bütün salonlarda oynaması gerektiğini düşünüyorum tıpkı bu filmde olduğu gibi olmayacak ama yine de belirteyim dedim

  • amanaslanimnidecen / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.