Kızgın Boğa Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kızgın Boğa konusu, oyuncuları, Raging Bull, cast, film konusu, filmi konusu, fragman, ekşi, imdb, yorum, yorumları, Netflix, inceleme, eleştiri, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

29.05.2021
Kızgın Boğa Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Kızgın Boğa konusu, oyuncuları, Raging Bull, cast, film konusu, filmi konusu, fragman, ekşi, imdb, yorum, yorumları, Netflix, inceleme, eleştiri, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Film Hakkında

Ünlü yönetmen Martin Scorsese‘nin tarafından üretilen ve yönetilen 1980 yapımı Amerikan biyografik dram filmidir. Robert Chartoff ve Irwin Winkler tarafından 1970 yılı My Story: Raging Bull isimli kitaptan uyarlandı. Başrolünde Robert De Niro, Joe Pesci ve Cathy Moriarty‘nin yer aldığı film ilk kez 14 Kasım 1980’de New York’ta gösterime girdi. Film yayınlandığı yıl De Niro’nun performansı ve kurgusu büyük beğeni toplarken, şiddetli içeriği nedeniyle eleştiriler aldı. Ancak film o yıl gerçekleştirilen 53. Akademi Ödülleri’nden En İyi Film ve En İyi Yönetmen ve iki ödül kazandı. Film şimdilerde ise Scorsese’nin başyapıtı ve şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri olarak kabul ediliyor.

Raging Bull ismi ile piyasaya çıkan film Türkiye’de Kızgın Boğa ismi ile bilinmektedir. Toplamda 2 saat 9 dakikadan oluşan siyah beyaz film imdb’de 8,2 puana sahiptir.

Kızgın Boğa Konusu

Film Konusu; Kızgın Boğa ortasiklet bir boksörün dizginlenemez kariyer hırsının, boksörün hayatına olan etkilerine odaklanıyor. Her zaman en iyisi olmak için kendine zarar verecek derecede korkutucu bir hırs barındıran boksör Jake La Motta, bu agresifliğini sadece ringte rakipleri üzerinde değil; ring dışındaki özel hayatına da taşıyor. Bu nedenle zamanla kariyerini kendi elleriyle un ufak ederken yakın çevresini de yavaş yavaş kaybediyor.

Kızgın Boğa Oyuncuları

artin Scorsese imzalı ve özellikle başroldeki Robert De Niro’nun muazzam oyunculuğu ile taçlanıyor. Filmde ona Joe Pesci ve Cathy Moriarty eşlik etti. De Niro bu filmle o yıl Oscar Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında ödülle layık görüldü.

Karakterler

Robert De Niro – Jake La Motta
Cathy Moriarty – Vickie La Motta
Joe Pesci – Joey
Frank Vincent – Salvy
Nicholas Colasanto – Tommy Como
Theresa Saldana – Lenore
Mario Gallo – Mario
Frank Adonis – Patsy
Joseph Bono – Guido
Frank Topham – Toppy
Lori Anne Flax – Irma
Charles Scorsese – Charlie – Man with Como
Don Dunphy – Self – Radio Announcer for Dauthuille Fight

Fragman

Kızgın Boğa Film Yorumları

martin scorsesein siyah beyaz çektiği film.boksor jack la mottanın kendi ağzından anlattığı şampiyonlukdan bar komedyenliğine uzanan yaşam hikayesi.robert de niro bu filmdeki rolu için boks dersleri aldı çekimler sırasındada kendini rolüne fazla kaptırarak joe pescinin kaburgalarından birini kırmıştır ve robert de niro rolü içinde doktor kontrolünde 20 kilo almıştır.oscarıda fazlasıyla haketmişti zaten…

  • stinkfist

inanılmaz bir hayat kesiti, böyle bir anlatım böyle oyunculuklar çok az filmde görüldü sanırım.. martin scorsesenin, robert de nironun ve joe pescinin yeteneklerinin zirveye çıktığı film.

  • cameltosis

martin scorsese’in, mutlu sahnelerini “mutluluk gecicidir” dercesine siyah beyaz filme oranla cok daha kisa omurlu olan renkli film ile cektigi basyapit.

pumpkin king

pesci nin barda karde$inin karisina asilan adami öldüresiye dovdugu ve hizini alamayip di$aridada arabanin kapisini adama carpa carpa kemiklerini kirdigi sahne..

robert de niro nun kendini cezalandirmak icin ring de bile bile agzini burnunu dagittirdigi sahne..unutulmazlar arasindadir..sinemada $iddet in kilometre ta$larindandir.

  • broken
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.