Koloni (2022) Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Koloni (2022) Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

18.01.2022
Koloni (2022) Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Koloni (The Colony) filmi, konusu, oyuncuları, 2022, yorumları, vizyon tarihi, oyuncular, imdb, ekşi, sinemalar, Tides, izle, fragman gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Tim Fehlbaum‘ın yönetmen koltuğuna oturduğu 2022 yapımı aksiyon, macera ve bilim kurgu filmidir. Filmin senaryosunu Tim Fehlbaum, Mariko Minoguchi ve Jo Rogers’ın birlikte kaleme aldı. Başrollerinde Game of Thrones dizisinde Jorah Mormont olarak izlediğimiz Iain Glen‘ın yer aldığı filmde ona Nora Arnezeder ve Sarah-Sofie Boussnina eşlik ediyor. Uzak bir gelecekte küresel felaket nedeniyle yaşanamaz hale gelen dünyayı tasvir ediyor. İngiliz, Alman ve İsviçre ortak yapımı film toplamda 1 saat 44 dakikadan oluşuyor.

Dünya prömiyerini Berlinale Özel bölümünde 71. Berlin Uluslararası Film Festivali‘nde yapan film izleyenlerinden büyük eleştiri topladı. Film izleyenlerinden 5,4 imdb puanı topladı.

Koloni Filmi Konusu

Uzak bir gelecekte, uzun süredir yok olan Dünya’da kaza yapan bir kadın astronot, çorak arazinin kalan nüfusunun kaderine karar vermek zorundadır.

Küresel bir felaketin ardından dünya artık yaşanılamaz bir yerdir. Bir grup insanın uzay gemileriyle Kepler 209 gezegenine gidebilmiştir. Ancak çok zaman geçmeden buradaki havanın insanlar için uygun olmadığı fark edilir. Bunu fark eden insanlar dünyada yeniden bir yaşam kurabilir mi sorusunu araştırmak için uzay kapsülü ile dünyaya iner. Ancak yolculuk sırasında uzay kapsülü dünya atmosferine inerken kontrolden çıkar ve yalnızca astronot Blake (Nora Arnezeder) bu kazadan sağ kurtulabilmiştir. Bir anda kendini hayatta kalma mücadelesi ortasında bulan Blake tüm insanlığın kaderini tek başına belirleyecektir.

Koloni Filmi Oyuncuları

Başrollerinde Game of Thrones dizisinde Jorah Mormont olarak izlediğimiz Iain Glen’ın yer aldığı filmde ona Nora Arnezeder ve Sarah-Sofie Boussnina eşlik ediyor.

Karakterleri

Nora Arnezeder – Blake
Iain Glen – Gibson
Sarah-Sofie Boussnina – Narvik
Sope Dirisu – Tucker
Sebastian Roché – Blake’ın babası
Joel Basman – Paling
Kotti Yun – Munay
Bella Bading – Maila
Cloé Heinrich – Blake
Eden Gough – Neil

Film Fragmanı

Koloni Film Yorumları

felaket, uzaya çıkış, üreyememe, dünyaya dönüş, sis, şu, çamur, hayatta kalma, sömürge, insanlığa dönüş içeren yoklukta giden bilimkurgu filmi.

  • huysuzbeyinsendromu

az önce izlediğim 2021 yapımı olan diğer adı tides olan filmdir.yorumun spoilerli karışık olacaktır.ilk önce o giriş sahnesi ve ilerleyen dakikaları çok güzeldi.o belirsizlik,keşfetme duygusu vs ooo süper bir film geliyor havasına kapıldım.sonrasın da olay biraz daha farklı bir boyuta geldi,o çocuklar olsun o yerde yaşayan insanlar,bir nevi waterworld’ün uzay versiyonu gibi düşünürken tabii ki gene de hafif bir merak ve gerilimde devam ediyordu lakin ilerledikçe iyice bana göre boka sardı.anlatmak istediği,değinmek istediği konu güzel ama anlatış ve ilerleyiş kötü.orta segment bir yapım olmuş

  • sc8634

kötü kelimesi yetmez bu filme. yok böyle bi vasatlık. şunun yerine kanal d nin yayınladığı köpekbalıklı filmleri izlesem daha iyidi.
filmin ortası ve sonu yok bildiğiniz. ve hiçbirşeye cevap ve mana yok. o insanlar kaç senedir orda ? kötü olanlar neden ve nasıl o hale geldi ? ki mantıken seneler sürmesi lazım vahşi hale gelmeleri için ve nasıl beslendiler ? filmin içersinde bulunan sıcak bölge niye hiç gösterilmedide filmin ortası diyebileceğimiz bi yerde pat diye final oldu
enteresan ya. yani yapımcılar, oyuncular ” lan bu ne amk ” dememişler mi hiç ? bu nedir aga yemin ederim yukarda bi yazarın dediği gibi gazete yanında promosyon cd diye bile verilecek cinsten değil.
imdb puanı ise 5.4 koca bi hassiktir diyorum. en fazla filmin başındaki ambiansın hatrına 2.5 puan almalı bu film.

  • faruk1990

vakit kaybi. zaten diger yazarlar yazmis, tekrar etmeye gerek yok. bir cok soru isareti barindiran bir film.

  • duble almeyda
Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 1]
YORUMLAR