Kuşlar Dönünceye Dek Film Konusu | Oyuncuları | Karim Moussaoui

05.10.2022
Kuşlar Dönünceye Dek Film Konusu | Oyuncuları | Karim Moussaoui

Kuşlar Dönünceye Dek filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, imdb, ekşi, izle trt 2, Netflix, film analizi, film eleştirisi, Until the Birds Return, En Attendant les hirondelles gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Karim Moussaoui’nin yazıp yönettiği 2017 yılı Fransız drama filmidir. Başrolünde Aure Atika ve Nadia Kaci’nin yer aldığı film dünya prömiyerini 2017 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde yaptı. Filmde Cezayir’de geçen üç farklı hikayeyi ele alıyor.

Orijinal adı En Attendant les hirondelles olan film aynı zamanda Until the Birds Return ismiyle de bilinmektedir. Film Türkiye’de Kuşlar Dönünceye Dek ismiyle yayınlanmaktadır. İzleyenlerinden olumlu eleştiriler toplayan film imdb’de 6,3 puan topladı. Filmin süresi 1 saat 53 dakikadır.

Kuşlar Dönünceye Dek Film Konusu

Cezayir’de geçen üç hikaye. Cezayir, Murad’da bir müteahhit, varlıklı ve elindeki paydan az çok memnundur ama yakınlarını nasıl mutlu edeceğini bilemez; Kafası karışmış eski karısı Lila; Hayal kırıklığına uğramış ikinci karısı Rash; Nacim, hayal kırıklığına uğramış oğlu.

Murad’ın şoförü Djabil, Aicha’yı ve babasını Cezayir’den genç kadının medeni bir şekilde evleneceği Biskra’ya götürmeyi kabul eder. Djabil, Aicha’nın sevgilisi olur. Setif’te bir nörolog olan Dahman, sonunda Radia ile evlenmeyi umuyor. Ancak beklediği terfi sonsuza kadar ertelenmiş gibi görünüyor. Bir kadın onu ciddi bir yanlış yapmakla suçladığında başı iki kez belaya girer.

Kuşlar Dönünceye Dek Film Oyuncuları

Filmin başrolünde Aure Atika ve Nadia Kaci gibi isimler yer alıyor. Filmde ayrıca Mohamed Djouhri, Hania Amar, Hassan Kechache ve Mehdi Ramdani gibi isimler yera alıyor.

Karakterleri

Mohamed Djouhri – Mourad
Hania Amar – Aïcha
Hassan Kechache – Dahman (as Hassan Kachach)
Mehdi Ramdani – Djalil
Nadia Kaci – La femme
Sonia Mekkiou – Lila
Chawki Amari – Tayeb
Lamri Kaouane – Kamel
Aure Atika – Rasha – la maîtresse de Mourad
Abdelaziz Zeghbib – Le marchand
Zineddine Hamdouche – Nacim
Saadia Gacem – Nadjla

Filmin Fragmanı

Kuşlar Dönünceye Dek Film Yorumları

metindeki aksakliklar, mantiksal noksanlar filan aslinda fatih akin’vari bir anlatima isaret ediyor. fransiz, alman, kanadali izleyiciler gozleri yorulmadan, daralmadan izleyebilsin deyu sulandirilip araya muzik, renkler serpistirilmis.
oykuler caprasik. kulture yabanci, hatta aykiri koseler var. sahici ve zorlama yonleriyle karakterler, muzik, dans, geleneksel, bireysel, hep bir corbada kaynamis.
oyunculuklar yer yer siritiyor, yalniz goruntuyle, oyuncu dagilimiyla olmuyor.
kurgu 90’lardan 2000’lerin ortalarina kadar perdede bayginlik veresiye yayilan post-modern yordamlara sariliyor. cok gozu yormuyor ama.

genel olarak, bos vakitte seyirlik bir film.
kiymetli tarafi, karanlik, tekinsiz magrip sokaklarinda, tasrasinda ne manzaralar yasaniyor resmetmeye cabalamasi.
o civardan boyle sesler kolay kolay duyulmuyor. oralarin insani, insancilligi pek bilinmiyor, taninmiyor, sanki yokmus misal.
neticede, magribin pastel resimleri, insancil halleri, son kertede kiymetli.

  • viva paulista

Onoda Film Konusu | Oyuncuları | Arthur Harari

YORUMLAR

canlı tv izle