Kusursuz Öğrenci Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Kusursuz Öğrenci film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Kusursuz Öğrenci Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Kusursuz Öğrenci film, (The Disciple) konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi yorumları, Netflix filmleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

30 Nisan 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanacak olan filmdir. Toplam 2 saat 7 dakikadan oluşan film, Dram ve müzikal türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Chaitanya Tamhane üstlenirken, senaryosunu Chaitanya Tamhane kaleme aldı. 4 Eylül 2020’de Venedik Film Festivali’nde gösterilen yapım, IMDb‘de 7,0‘lık puana sahip oldu. Hindistan yapımı film, Marathi dilinde yer alıyor. Filmin orjinal adı The Disciple.

Chaitanya Tamhane’nin Venedik Film Festivali’nde iki ödül kazanan dramasında baş yapımcılığı Alfonso Cuarón üstlendi.

Kusursuz Öğrenci konusu

Filmin konusu, Öz güven eksikliği, fedakârlık ve zorluklar, Hint klasik müziği şarkıcısını varoluşsal bir krize sürükler. Üstelik o, ustalığa hiç erişemeyecek gibidir. Mükemmellik için çabalamayı bırakırsanız, hiç mükemmellik için çabaladınız mı?

Bir müzisyenin katıksız bağlılığı, tanrısallık için serap benzeri bir arayış ve kendi sıradanlığınızla savaşma cesareti. The Disciple, Hintli bir klasik vokalist olan Sharad Nerulkar’ın, koşuşturmayı asla bırakmayan çağdaş bir şehirde geleneksel mutlakı arayan hikayesidir. Sharad Nerulkar, eski ustaların, gurusunun ve babasının geleneklerini ve disiplinini özenle takip ederek, hayatını Hintli bir klasik müzik vokalisti olmaya adamıştır. Ancak yıllar geçtikçe Sharad, çabaladığı mükemmelliğe ulaşmanın gerçekten mümkün olup olmadığını merak etmeye başlar. Çağdaş Mumbai’de bir bağlılık, tutku ve mutlak arayış yolculuğu.

Kusursuz Öğrenci oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Aditya Modak, Arun Dravid, Sumitra Bhave, Deepika Bhide Bhagwat ve Kiran Yadnyopavit gibi isimler yer alıyor.

Aditya Modak – Sharad Nerulkar
Arun Dravid – Guruji
Sumitra Bhave – voice of Maai
Deepika Bhide Bhagwat
Kiran Yadnyopavit
Abhishek Kale
Neela Khedar
Makarand Mukund
Kristy Banerjee
Prasad Canavese

Fragman

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.