Mahalleden Arkadaşlar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

04.11.2022
Mahalleden Arkadaşlar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Mahalleden Arkadaşlar filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman vizyona girecek, ne zaman çıkacak, imdb, 2022, fragman, başrolü, yönetmeni, nerede çekildi, bütçe, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Selçuk Aydemir’in kaleme aldığı kitabından uyarlanan yerli yapım komedi filmidir. “İşler Güçler” ve “Kardeş Payı” dizilerinin yönetmenliğini yapan Selçuk Aydemir‘in yazıp yönettiği film 1990’lı yılların başındaki mahalle ortamını, afacan bir çocuğun gözünden aktarıyor. Çekimleri 2019 yılında tamamlanan ancak pandemi sebebiyle vizyon tarihi 3 yıl ertelenen filmin başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Alper Kul, Esat Polat Güler ve Şahin Kendirci yer alıyor.

Toplam 1 saat 31 dakikadan oluşan film CGV Mars Dağıtım aracılığıyla 4 Kasım 2022‘de vizyona girecek.

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Konusu

1990’lı yıllarda geçen nostalji dolu sıcak bir aile filmi olan, küçük bir mahallede yaşayan Selçuk adındaki küçük bir çocuğun hayatını konu ediyor. İdolü olarak gördüğü İsmet’in gözüne girip, çetesine katılabilmek isteyen Selçuk, yakın arkadaşlarıyla birlikte bir çete kurar. Mahalleyi alt üst eden Selçuk ve arkadaşları bu süreçte kendilerini çeşitli maceraların içinde bulur.

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda “Kim Bu Aile” ve “Kefaret” isimli yapımlardan tanıdığımız Nurgül Yeşilçay yer alıyor. Ayrıca “Güldür Güldür Show” ekibinde rol alan Alper Kul’un yanı sıra Murat Akkoyunlu, Esat Polat Güler, Sahin Kendirci ve Özcan Özdemir gibi bilindik isimlerde filmde yer alıyor.

Karakterleri

Nurgül Yeşilçay – İko

Alper Kul – Eko

Murat Akkoyunlu – Ramazan

Esat Polat Güler – Selçuk

Şahin Kendirci – İsmet

Özcan Özdemir – Mahalleli

Film Fragmanı

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Selçuk Aydemir’in aynı adlı kitabından uyarlanan filmi 4 Kasım 2022’de vizyona girecek.

Mahalleden Arkadaşlar Film Yorumları

Kitabında kırıldım gülmekten. Bence filmi de harikadır.

Hülya Aslan

Kitabı çok eglenceliydi. Selçuk beyin tüm kitapları harika okurken yaşıyorsun fragmanı izleyince az cok hayal ettigim gibi oyuncular seçilmiş.

Guven Kurban

İki yıldır bu filmi bekliyorum. Çocuklar kocaman oldu o arada ama olsun bir Selçuk Aydemir filmine çok ihtiyacım vardı

Hayrunnisa

İlgi Manyağı Film Konusu Oyuncuları Yorumları

YORUMLAR