Marie Curie Filmi (2016) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Marie Curie Filmi (2016) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Marie Curie, film, konusu, oyuncuları, kimdir, neden öldü, izle, 2016, imdb, ekşi, neyi buldu, Marie Noëlle, yorum, yorumları, Trt 2

23.05.2021
Marie Curie Filmi (2016) | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Marie Curie, film, konusu, oyuncuları, kimdir, neden öldü, izle, 2016, imdb, ekşi, neyi buldu, Marie Noëlle, yorum, yorumları, Trt 2 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Film Hakkında

Nobel ödüllü ünlü fizikçi Marie Curie’nin hayatını konu alan Marie Noëlle’nin yönetmen ve senarist koltuğunda oturduğu 2016 yapımı filmdir. Marie Cruie’nin eşi Pierre ile beraber yaptıkları araştırmalar ve Cruie’nin Nobel’e giden hayat yolculuğunun konu edildiği filmde ünlü fizikçiyi Karolina Gruszka canlandırıyor.

İlk kez 1 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda yer bulan film izleyicilerinden olumlu yorumlar aldı. Biyografi, drama ve romantik türdeki filö toplamda 1 saat 40 dakikadan oluşuyor. Fİlmin imdb puanı ise 5,5’dir.

Marie Curie Film Konusu

İki farklı alanda Nobel ödülüne sahip ilk ve tek bilim insanı olan Marie Curie’nin hayatını konu alan yapımda, 1905’te kocası Pierre ile radyoaktif maddelerin keşfi üzerine Nobel Ödülü kazanan Marie (Karolina Gruszka), hayatında yeni zorluklarla karşılaşmıştır. Araştırmalarına Fransa’da devam etmeye karar veren Curie çifti, burada çocukları için de yeni bir hayat kurmak ister. Ancak hayatının aşkı olan Pierre zamansız bir şekilde ölünce Marie, araştırmalarını tamamen yabancı olduğu bu şehirde tek başına sürdürmek zorunda kalır. Burada yaşadığı yeni bir aşk yüzünden ve bilimle uğraşan başarılı bir kadın olarak toplumun tabularıyla karşılaşsa da Marie kolay kolay pes etmeyecektir.

Marie Curie Oyuncuları

Marie Cruie’nin eşi Pierre ile beraber yaptıkları araştırmalar ve Cruie’nin Nobel’e giden hayat yolculuğunun konu edildiği filmde ünlü fizikçiyi Karolina Gruszka canlandırıyor.

Karakterler

Karolina Gruszka – Marie Curie
Arieh Worthalter – Paul Langevin
Charles Berling – Pierre Curie
Izabela Kuna – Bronia (as Iza Kuna)
Malik Zidi – André Debierne
André Wilms – Eugène Curie
Daniel Olbrychski – Emile Amagat
Marie Denarnaud – Jeanne Langevin
Samuel Finzi – Gustave Téry
Piotr Glowacki – Albert Einstein
Jan Frycz – Ernest Solvay
Sabin Tambrea – August Gyldenstople
Sasha Crapanzano – Irène 9 years
Rose Montron – Irène 15 years
Adele Schmitt – Eve 7 years

Fragman

Marie Curie Film Yorum

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.