Marvel’ın Scarlet Witch ve Vision karakteri WandaVision Dizisi ile Disney Plus’ta!

20.12.2019
Marvel’ın Scarlet Witch ve Vision karakteri WandaVision Dizisi ile Disney Plus’ta!

Marvel evreninin Avengers: Endgame filmi ile bir evrene son vermesinin ardından Avengers’ta yer alan karakterilerin solo film ve dizilerinin yapılacağı sıkça konuşuluyordu. Avengers’ın ardından yayınlanacak olan ilk Marvel karakteri Scarlett Johansson’un başrolde olduğu Black Widow filmi olacak. Ardından Disney + ile anlaşan Marvel, Loki, Wanda & Vision, Hawkeye gibi karakterlerin dizilerinin yapılacağını duyurmuştu. Bu dizilere dair ilk set görüntüleri WandaVision dizisinden geldi.

Disney Plus’un geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlamasının ardından Marvel izleyicileri için heyecanla-ı bir bekleyiş başladı. Marvel Sistematik Evreni’nde severek izlediğimiz Loki, The Falcon and Winter Soldier, Hawkeye gibi karakterlerin solo dizilerinin yapılacağını bildiğimiz platformdan ilk haber WandaVision dizisinden geldi.

WandaVision Dizi Konusu

1950’li yıllarda geçeceğini bildiğimiz dizi Avengers: Endgame’ın ardından yaşananlara da odaklanacak bir dizi olacak. Avengers: Endgame’de zaman yolculuğu yapmayan Scarlet Witch(Wanda Maximoff) ve Vision için yeni bir deneyim olacak olan bu yapımda aynı zamanda Captan Marvel’dan da karakter göreceğimiz bir yapım olacak. WandaVision’un Marvel evreni için önemli bir yapım olmasının en önemli nedeni ise dizinin Doctor Strange in the Multiverse of Madnes filmine bağlanacak olması.

WandaVision dizisi yalnızca Scarlet Witch ve Vision karakterlerinin hayatına odaklanacak olan bir dizi olacak. Bu sebeple dizi Avengers: Infinity War ile ilgili olacak. İki karakterde Avengers: Infinity War’da Thanos tarafından öldürülmüştü. Bu iki karakterin karakter gelişimlerinin ve yeni maceralarının anlatılacağı dizi izlemesi keyifli bir yapım olacağa benziyor.

WandaVision Oyuncular

Dizinin iki ana karakteri Wanda ve Vision, Marvel Sistematik Evreni’nden tanıdığımız isimler olacak. Scarlet Witch diğer adı ile Wanda Maximoff karakterini Elizabeth Olsen Vision karakterini ise yine Paul Bettany canlandıracak. Ayrıca Olsen gelecekteki Marvel filmlerinde Scarlet Witch karakterini canlandırmaya da devam edecek.

Dizide ayrıca Kat Dennings (Darcy Lewis) , Kathryn Hahn, Randal Park gibi isimler de yer alıyor.

WandaVision dizisinde ayrıca Vision karakterinin Avengers: Infinity War’daki ölümünden de bahsedecek..

Monica Rambeau’da WandaVision dizisinde!

WandaVision Set Görüntüleri

Dizide Monica Rambeau karakteri de yer alacak. Bu karaktere If Beale Street Could Talk oyuncusu Tayonah Parris hayat verecek.

WandaVision Avengers: Endgame sonrasını da anlatacak olan bir dizi olduğu için Monica karakterini bir yetişkin olarak göreceğiz.  Daha önce Captan Marvel’da Maria Rambeau’nun 11 yaşındaki kızı olarak görmüştük.

WandaVision Dizisi Ne Zaman Başlayacak? |Kaç Bölüm?

WandaVision dizisine dair şu an yalnızca set görüntüleri yayınlandı. 6 bölümden oluşacak dizi Doctor Strange 2 filmi ile de bağlanacak olması sebebiyle ve 4. Faz’ın yapımlarından birisi olduğu için dizinin 2021 yılında yayınlanması bekleniyor. Diziye dair ilk fragman ve haberleri kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

YORUMLAR

canlı tv izle