Masumlar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Masumlar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

13.06.2022
Masumlar Film (2022) Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Masumlar (De uskyldige) filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, imdb, 2022, fragman, ekşi, yönetmeni, başrolü, nerede çekildi, bütçe, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

De uskyldige ismi ile bilinen film yaygınlaştırılan 2021 yılı Norveç doğaüstü gerilim filmidir. Dünya prömiyerini 2021 yılında Cannes Film Festivali ile yapan yapım, ilk kez Eylül 2021’de Austin, Teksas’ta Fantastic Fest’te gösterildi. Filmin başrolünde Rakel Lenora Flottum, Alva Brynsmo, Sam Eşref, Mina Yasmin Bremseth Asheim ve Ellen Dorrit Petersen gibi isimler yer alıyor. Çocukların dehşet verici bir gizli dünyaya yolculuğunu anlatan film izleyenlerinden olumlu tepkiler topladı.

2021 yılında Cannes Film Festivali, European Film Ödülleri dahil olmak üzere 9 farklı adaylık kazanan film 8 ödülü almaya hak kazandı. 1 saat 57 dakikadan oluşan bilimkurgu türündeki film izleyenlerinden 7,0 imdb puanı topladı. Film Türkiye’de Masumlar ismi ile 10 Haziran 2022 tarihinde beyaz perdede yer bulacak.

Filmin orijinal adı; De uskyldige

Masumlar Filmi Konusu

Dört çocuk yaz tatillerinde arkadaş olurlar ve yetişkinlerin gözünden uzakta gizli güçleri olduğunu keşfederler. Yakındaki ormanlarda ve oyun alanlarında yeni keşfettikleri yeteneklerini keşfederken, masum oyunları karanlık bir hal alır ve garip şeyler olmaya başlar.

Masumlar Filmi Oyuncuları

Filmin başrolünde Rakel Lenora Flottum, Alva Brynsmo,
Sam Eşref, Mina Yasmin Bremseth Asheim ve Ellen Dorrit Petersen gibi isimler yer alıyor

Karakterleri

Rakel Lenora Fløttum – Ida
Alva Brynsmo Ramstad – Anna
Sam Ashraf – Ben
Mina Yasmin Bremseth Asheim – Aisha
Ellen Dorrit Petersen – Ida og Annas mor
Morten Svartveit – Ida og Annas far
Kadra Yusuf – Aishas mor
Lisa Tønne – Bens mor
Irina Eidsvold Tøien – Lege
Marius Kolbenstvedt – Mannen med stein
Kim Atle Hansen – Mannen ved døren
Nor Erik Vaagland Torgersen – 14-åringen
Birgit Nordby – Kvinnen på broen
Georg Grøttjord-Glenne – Gutt som brekker beinet

Film Fragmanı

Masumlar Film Yorumları

cumartesi korku gecesinde izlenmiş, eskil vogt’un yazıp yönettiği, o küçük kafalarından taşan akıl güçlerini şer ve hayır uğruna çarpıştıran çocuklar ile norveç’e avrupaî bir marvel getirmeye çalışan gerilim.

  • muvazzaf sergerde

2008 yapımı the children, sinema tarihinde en çok tekrar çekilme rekoruna yakın olduğunu düşündüğüm 61 yapımı klasik the innocents sularında kuzey ağıryanarı. akira kıllandırmalı 2012 yapımı the chronicle keyifliydi.

  • uruguayli golcu

eskil vogt tarafından hem yazılan hem de yönetilen türkçe’ye masumlar olarak çevrilmiş 2021 yılı yapımı norveç filmi.
ida ve otistik ablası anna yeni taşındıkları muhitte ben ve aisha adında çocuklarla tanışır. arkadaşlıkları ilerledikçe bir takım ilginç özelliklerini keşfeden bu dört arkadaş maceralara doğru sürüklenmektedir.

  • bu tabanca bu cakmak

çocukların iç dünyalarında acımasızlıkta nereye kadar gidebileceğini gösteren bir film. filmde bir otistik kız, onun ilgisiz kaldığı için acı çekmesini isteyen küçük kız kardeşi, annesinden ve sokaktaki diğer çocuklardan şiddet görmüş bir erkek çocuk ve bir tane babasız yetişen masum bir kız çocuk yer alıyor. zamanla bu çocuklar bir araya geliyor. hepsi farklı özelliklere sahip olduklarının farkına varıyor ve bu özellikleri kötüye kullanan ile onu durdurmaya çalışan diğerleri arasında arkadaşlıktan düşmanlığa dönüşen bir durum ortaya çıkıyor.
otistik rolü oynayan kız mükemmel bir oyunculuk çıkartıyor. diğer babası olmayan kız ise çok masum. baştan sona çocukların oynadığı güzel bir gerilim filmi.

  • orukayu

çocukların vahşiliği ve masumiyeti üzerine gayet keyifli nokta atışları yapan, pek çok akılda kalan ve iz bırakan sahnesi olan bir film. çocukların oyunculuk performansları inanılmaz iyiydi. hepsi çok başarılıydı. film de bir başyapıt değildi belki ama gayet iyiydi. bu yıl cannes’da un certain regard’da yarışmıştı. özellikle oyunculuklar için mutlaka izlenilmeli.

  • triancula
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR