Max Holloway kimdir? Hayatı – Kariyeri

29.08.2023
Max Holloway kimdir? Hayatı – Kariyeri

Max Holloway kimdir? hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, kariyeri, kazandığı dövüşler, evli mi, başarıları gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Jerome Max Keli’i Holloway Amerikalı profesyonel karma dövüş sanatçısıdır.

Şu anda Ultimate Fighting Championship’in (UFC) Tüy Sıklet bölümünde yarışıyor. 2010’dan bu yana profesyonel olan Holloway, 3 Haziran 2017’de José Aldo’yu mağlup ederek UFC Tüy Siklet Şampiyonu oldu ve daha sonra bu unvanı üç kez korudu. 11 Temmuz 2023 itibarıyla UFC tüy siklet sıralamasında 1 numaradır. ve 22 Ağustos 2023 itibarıyla UFC erkekler pound-pound sıralamasında 13. sıradadır.

Holloway, 4 Aralık 1991 tarihinde ,Honolulu, Hawaii’de doğdu ve yumruk dövüşleriyle bilinen Waianae’de büyüdü. Yerli Hawaii ve Samoalı kökenlidir. Holloway’in ebeveynleri ağır uyuşturucu kullanıcılarıydı, annesi Missy Kapoi ise kristal meth tüketicisiydi ve daha sonra iyileşti. Annesine sürekli tacizde bulunan babası Mark Holloway, Max 11 yaşındayken ayrıldı. Kickboks antrenmanlarına 2007 yılında, 15 yaşında ikinci sınıfın sonunda Ruthless Takımı’ndan başladı ve üç günlük antrenmanın ardından spordaki ilk amatör maçını kazandı. 2010 yılında Waianae Lisesi’nden mezun oldu.

Karma dövüş sanatları kariyeri
Erken MMA kariyeri

Holloway, 19 yaşındayken 4-0’lık bir rekora imza atmıştı. Bloody Elbow’un 2012 Dünya MMA İzcilik Raporu’nda 2012’nin 7. tüy sıklet adayı olarak tanındı ve çok çeşitli uçan ve dönen tekmeler, dizler ve hareketleri birleştirme yeteneği nedeniyle eski UFC ve eski WEC hafif sıklet şampiyonu Anthony Pettis ile karşılaştırıldı. çarpıcı oyununa dirsek atıyor.

Kariyerinin ilk yılları, 12 Mart 2011’de eski Strikeforce ve WEC emektarı Harris Sarimento’ya karşı kazandığı bölünmüş kararla öne çıktı ve Hawaii merkezli X-1 promosyonu için hafif sıklet kemerini kazandı.

Yaşı

31 yaşında

Boyu

1.80

Kilosu

Nereli

Honolulu, Hawaii, ABD

Kaynak: vikipedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle