Melek Mosso Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

05.01.2020
Melek Mosso Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Melek Mosso kimdir soruları arama motorlarınd sıkça aranıyor. Melek Mosso yaşı, kaç yaşında, boyu, hayatı, kariyeri, müzik, vursalar ölemem, çukur, keklik gibi, biyografi, aslen nereli, denizli, kim, konser, sevgilisi, şarkıları, dinle ve daha fazlası için yorumguncel.com

Melek Mosso Kimdir? – Biyografi

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. Asıl adı Melek Davarcı’dır. Sahnede kullandığı Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelmektedir.

Daha çocukluk yıllarında bağlama çalarak müziğe olan ilgisini gösteren ünlü isim, eğitim hayatını da buna göre şekillendirdi. Lise eğitimi için Güzel Sanatlar Lisesi’ni seçen Mosso, üniversite eğitimi için ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Annesinin şarkıcı olma hayalini ise kendisi gerçekleştirdi.

Kariyeri

Daha 9 yaşında Denizli Belediye Konservatuarı’nda bağlama ve Türk Sanat Müziği eğitimi alarak başlayan müzik sevgisini her geçen gün besledi. Melek Mosso’nun müzik sektöründe tanınması ise bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanması ile başladı. Akustikhane stüdyolarında kayıt yapma şansını elde eden müzisyen ardından ekranların en çok izlenen müzik yarışması O Ses Türkiye’ye katıldı. Bundan önce İstanbul sokaklarında (Kadıköy – Beşiktaş)Ateş Band isimli bir müzik grubu ile sokak sanatçılığı yapmaktaydı.  Aynı zamanda piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyenleri konservatuar sınavlarına hazırladı.Öğrenim hayatı boyunca da korist ve solistlik yaptı.

2018 yılında Youtube kanalında Yıldız Tilbe’nin Vursalar Ölemem isimli parçasını yan flüt çalarak coverlayıp paylaşan Mosso, bu şarkı ile kendini tanıtmayı başardı. Kısa sürede 15 Milyon izlenmeye ulaşan şarkının ardından şarkıcının ‘Hiç Işık Yok’ isimli şarkısı Çukur dizisinde yer alınca Mosso ününü arttırdı. Farklı ses tonu ve müziği ile dikkatleri üzerine çeken müzisyen her geçen gün sevenlerine yeni cover parçalarını paylaşmakta aynı zamanda single çalışmaları yapmaktadır.

2018 yılında söz ve müziğini kendisinin hazırladığı Kedi isimli ilk single çalışmasını yayınladı.

Melek Mosso Aslen Nereli?

Kayseri’de dünyaya gelen Mosso, çocukluk ve lise yıllarını Denizli’de geçirdi.

Melek Mosso Kaç Yaşında? – Yaşı

32

Boyu ve Kilosu

1,70 – 46

Sevgilisi Kim?

Mosso’nun özel hayatına dair bilgi yok.

Instagram Hesabı

@melekmosso

Şarkıları 

Babayı Alırsın

Umrumda Değil

Kedi (2018)

Ben Varım

Aşk Bitermiş

Canım

PES

Sarıla Sarıla

Keciler (Veys Colak 2018)

Vursalar Ölemem (2018)

Keklik Gibi (2019)

Gölgen Yeter (2018)

Bana Sorma (Cem Adrian 2019)

Kalben Kimdir? Hayatı ve Müzik Kariyeri

Sena Şener Kimdir? Yaşı – Hayatı – Müzik Kariyeri

YORUMLAR

canlı tv izle