Merve Toy Kimdir? Hayatı Kariyeri, Nereli

Merve Toy kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, nereli, eşi, sevgilisi, kaç yaşında, nerede çalışıyor, Çerkes mi, boyu, kilosu, burcu gibi aramalarınız YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

18.01.2021
Merve Toy Kimdir? Hayatı Kariyeri, Nereli

Merve Toy kimdir? hayatı, biyografisi, kariyeri, nereli, eşi, sevgilisi, kaç yaşında, nerede çalışıyor, Çerkes mi, boyu, kilosu, burcu gibi aramalarınız YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Merve Toy 27 Aralık 1984 yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde dünya geldi. Ailesi asıl olarak Gürcistan’ın kuzeybatısında bulunan Abhazya’lı olup Çerkes’tir. Hatta bir röportajında ‘’Ailemin bir kısmı Abhazya’da devamlı oraya gidip geliyorum, aynı zamanda oranın da vatandaşıyım, evde de sürekli Abhazca konuşuruz’’ demiştir. Babasının Sakarya’da Spor İl müdürü olmasından dolayı küçük yaşlarda atıcılık sporuyla

uğraşmış hatta iki Türkiye birinciliği, bir Türkiye rekoru ve bir de Balkan şampiyonluğu kazanmıştır. Babasının vefat etmesinden sonra da atıcılık sporu babasını anımsattığı için devam etmemiş ve bırakmıştır.

Öğrenim hayatına Adapazarı’nda başladıktan sonra Üniversite eğitimi için İstanbul’a giden Toy İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.

Kariyeri

Medya sektörüne adımını ilk olarak üniversite yıllarında stajyer olarak Şansal Büyüka’nın yanında yer alarak başlamış burada Maraton programı için kurgular hazırlayarak röportajlar yapmıştır. Maraton programında tecrübe edindikten sonra Spormax kanalında kamera karşısına geçerek spor programları sunmaya başlamıştır. Basketbol’u çok sevmesinden dolayı spor programlarında sadece futbol değil basketbol üzerine değerlendirmeler de yaparak Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi isimlerle beraber çalışmıştır. Spormax kanalından ayrıldıktan sonra TRT Spor’da çalışmaya başlamış ve burada Sporsel programının sunuculuğunu üstlenmiştir. TRT Spor’da bir süre çalıştıktan sonra Life Plus Tv’de Serdar Ali Çelikler ve Mehmet Ayan ile birlikte Spor+ programında yer almıştır.

Bir dönem Lig Tv ve Show Tv  gibi kanallarda da  spor üzerine haberler sunmuştur. Bunun yanında Milliyet ve Vatan gazetesi için yazılar yazmışıtır. Aynı zamanda bir mobil uygulaması ve soru yarışması olan Hadi programında sunuculuk yapmıştır. Youtube üzerinden birçok yayına konuk olan Toy Misli Tv’de Evren Göz ile birlikte maç tahminlerinde de bulunmuştur. Günümüzde bir mobil uygulaması olan Gain platformunda program sunmaktadır.

Merve Toy Yaşı

36

Boyu

1.78

Merve Toy Kilosu

64

Burcu

Oğlak

Merve Toy Instagram hesabı

@mervetoy

Sevgilisi?

Bilinmiyor

Nereli?

Sakarya

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle