Mezarlık Yorumları ve Gelen İlk Tepkiler - Yorum Güncel

Mezarlık Yorumları ve Gelen İlk Tepkiler

21.06.2022
Mezarlık Yorumları ve Gelen İlk Tepkiler

Mezarlık yorumları, ekşi, izle, nerede çekildi, Netflix, dizi yorumu, dizi yorum, imdb, analizi, inceleme, 2.sezon olacak mı, Birce Akalay gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Yine bir yanın çok beğendiği bir kısmın da gömmelere doyamadığı bir dizi ile daha karşınızdayız. Daha önceleri Çember isimli filmleri ile bildiğimiz Abdullah Oğuz‘un yönetmenliğindeki filmin başrolünde Birce Akalay, Olgun Toker gibi başarılı isimler yer alırken filmde kadın cinayetlerine farklı bir açıdan bakılıyor. Ülkemizde her hafta yeni bir kadının cinayete kurban gittiğini öğrendiğimiz şu günlerde böylesi bir yapım elbette ki önce kadınlar tarafından büyük alkış topladı. Öte yandan izleyicilerin bir kısmı karakterlerin çok klişe olmasında şikayet etti. Kim haklı kim haksız tartışması yapılacak son dizi bu olabilir. Bu nedenle “Tartışmaya açık bıraktım çayın altını” sizin fikirlerinizi merak ediyor ve yorumlara bekliyorum.

Ama önce gelin bir bakalım Mezarlık filmi yorumları içinde neler söylenmiş? Kimler ne eleştiride bulunmuş.

Mezarlık Dizi Konusu

Dizinin konusu, Kadın cinayetlerine odaklanan bir ekibi yöneten Komiser Önem’in karşısındaki en büyük zorluk elindeki vakalar değil, bu cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerdir.

Komiser Önem Özülkü, ekibi ile birlikte kadın cinayetlerini araştıracakları Özel Suçlar Birimi’nin başına getirilir. Gizemli kadın cinayetlerini çözmek için ekibi ile birlikte çalışan Özülkü’nün su süreçte karşılaştığı en büyük zorluk elindeki vakalardan çok cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkekler olur.

Mezarlık Yorumları

https://twitter.com/babysimsiim/status/1538987081648807936?s=20&t=KPwd8pl_-qd3bauTaN8xeg

Mezarlık Ekşi Yorumları

konusu itibariyle çok güzel, yöntem olarak basit bir dizi. bazı sahneler ve karakterler inanılmaz klişe. savcının karşısında bacak bacak üstüne atan başkomiser gibi. gerçekleri anlatmaya çalışırken böyle amatörlüklere hiç dikkat edilmemiş.

  • deepcarmine

insanlar üzerinde farkındalık yaratma ihtimali bile izlenilmesi ve izletilmesi için yeter sebep. maalesef ülkemizde her eğitim seviyesinden , her sosyoekonomik ve her kültürel seviyeden insanın bu konuda farkında olmaya ihtiyacı var. bölümleri klişelerle dolu olsa bile bunların gerçek insanlar olduğu durumunu değiştirmez. ve ne yazık ki bu gerçek insanlar klişe olabilecek kadar yaygınken cinayetler işlemeye ve her türlü pisliği yapmakta kendilerine karşı bir kuvvet görememekte. kadın cinayetleri politiktir. ve bu dizi aksiyon seviyesi gayet yerinde 7.5/10 , çekimleri ve görselleri 7/10 , oyunculukları 8/10 düzeyde olmakla beraber toplumda yaygın izlenmesi gerek bir dizi.

  • icmuhendis

kesinlikle devam etmesi gereken dizi. ben çok beğendim. kanıt dizisi ile kıyaslanamayacak kadar iyi. birce çok yakışmış rolüne zaten bayılıyordum hatuna. 10 sezon olsa izlenir bıktırmaz

  • ash kesh

oyunculukları çok sevmesem de duygu sömürüsü dozunu çok yüksek bulsam da ‘görece’ cesur bulduğum için dört bölümü de izlediğim dizi.
yalnız bir bölüm çok büyük oranda yabancı bir polisiye olan unite 42 den kopyaydı. ilham almak, esinlenmek diyemeyecek kadar çok benziyordu. şu modem şirketi mevzusunun olduğu bölüm. bu arada unite 42’de de bodrum katında bir polis ekibi kuruluyor ve içlerinde kadın bir eski hacker var. ne tesadüf…
daha özgün, daha özenli, daha özgür yapımlarımız da olsun umarım. kuş uçuşu saçmalığından sonra bir nebze de olsa iyi geldi mezarlık.

  • afilmwithlotsoftwists

dizinin 4 bölümü ayrı ayrı film tadında olduğu için aslında her birini ayrı değerlendirmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
ilk bölüm gerçekten etkileyici, bütün tüylerim hadi kalk gidelim dedi. gözlerim doldu ve kadın cinayetlerinin bir şekilde sesi rolüne bürünmüş bir yapıt görmek hoş oldu. sanat toplum içindir anlayışını çok güzel sanata entegre edilmiş olarak buldum.

  • otige

olgun toker’in olduğu her yapımı izlemeye çalışıyorum. kendisine karşı değişik bir sempatim var. diziyi çok beğendim. biraz tahmin edilebilirdi ama yine de oldukça güzeldi. birce akalay’ın oynarkenki donuk ifadesini sevmiyorum hiç ama yine de güzeldi. sevdim. devamı gelsin hemen izlerim.

  • tromsolukiz

tüm klişelere rağmen çok beğendiğim netflix dizisi. birce akalay’ı da ayrıca beğenmeme vesile olmuştur. dizi çok cesur mesajlar vermekle birlikte, yer yer sıkıcı olsa da genel olarak gayet akıcı ilerliyor. keşke daha fazla bölüm olsa dedirtmiştir. umarım devamı da gelir!

  • the milky way

çok başarılı bulduğum netflix dizisi. kadro, konu ve akış efsane.

  • melikkkkk
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR