Minari (2021) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Minari (2021) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Minari, film, konusu, oyuncuları, cast, trailer, fragman, ne zaman, vizyon tarihi, release date, netflix, 2020, rewiev, izle, 2021, imdb, ekşi, yorum, yorumları, türkçe dublaj, indir, full hd izle gibi aramalarınızın yanıtına yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

04.02.2021
Minari (2021) Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Film hakkında

Minari, Lee Isaac Chung tarafından yazılıp yönetilen 2020 yapımı Kore-Amerikan ortak yapımı komedi-drama türündeki filmdir. Filmin başrollerinde Steven Yeun, Han Ye-ri, Alan Kim, Noel Kate Cho, Yoon Yeo-jeong ve Will Patton gibi isimler yer alacak.

Film, 1980’lerde kırsal Amerika’da bunu yapmaya çalışan Güney Koreli bir göçmen ailesini anlatıyor. 2020’de Sundance Film Festivali’nde yaptı ve hem ABD Dramatik Büyük Jüri Ödülü hem de ABD Dramatik Seyirci Ödülü’nü kazandı.

Imdb puanı 7,7 olan film 2021 yılında sinemada yayınlanması merakla beklenen filmlerden biridir.

Minari film konusu

Minari, kırsal bir bölgeye taşınan bir ailenin hayatına odaklanıyor. 1980’li yıllarda 7 yaşındaki Kore kökenli Amerikalı David, babası Jacob’un isteği üzerine annesi ve kardeşi ile birlikte Arkansas’ta kırsal bir bölgeye taşınır. Aile, burada yeni bir çevre ve yaşam tarzı ile karşı karşıya kalır. David’in annesi Monica, hiçliğin ortasındaki bu mobil evde yaşamaktan dolayı korkulara kapılırken, David ve kız kardeşi yeni hayatlarından eper sıkılır. Bu sırada aileye, onlarla birlikte yaşamak için Kore’den gelen büyükanne de katılır. Jakob, dokunulmamış toprakta bir çiftlik yaratmaya çalışırken, ailesini ve evliliğini tehlikeye atmaya başlar.

Minari Oyuncuları

Başrolünde Walking Dead dizisinden tanıdığımız Steven Yeun yer alırken ona başrolde Han Ye-Ri ve Alan Kim gibi isimler eşlik ediyor.

Karakterleri

Alan S. Kim – David (as Alan Kim)
Yeri Han – Monica
Noel Cho – Anne (as Noel Kate Cho)
Steven Yeun – Jacob
Darryl Cox – Mr. Harlan
Esther Moon – Mrs. Oh
Ben Hall – Dowsing Dan
Eric Starkey – Randy Boomer
Will Patton – Paul
Youn Yuh-jung – Soonja
Jacob M Wade – Johnnie (as Jacob Wade)
James Carrol – Brother Roy
Jenny Phagan – Bonnie
Tina Parker – Debbie
Chloe Lee – June

Minari fragmanı

Minari Ne Zaman Yayınlanacak?

12 Şubat 2021’de A24 tarafından sinemada yayınlanması planlanan film Türkiye’de 9 Nisan 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumları

“çaresizliğin insana neler yaptırdığını çok çok iyi anlatan film.
hayatın böyle zamanlarında ya dibe batarsiniz ya da çıkarsınız.
yine hafif kahkaha atmalı hafif sorgulamalı hafif kıyaslamalı güzel bir uzak doğu filmi olmuş.” meyksens

“”minari minari wonderful minari” nidalarıyla izlemeyi bitirdiğim lee ısaac chung’un yarı-otobiyografik filmi. büyük bir keyifle seyretmiş olsam da göçmen bir bilingual ailenin yeni bir yerde yeni bir hayata tutunmasında seksenlerdeki korelilere karşı gösterilen yaygın ırkçılığın öyle ya da böyle yansıtılmamasında biraz hayal kırıklığına uğradım.” saltug

“anlatım dili basit, akıcı, hoş bir film olmuş. minari her ne kadar minare gibi bir şey çağrıştırsa da alakası yok. dere kenarında yetişen kore’ye özgü olduğunu düşündüğüm bir sebze.” bu tabanca bu cakmak


Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.