Mine Uzun Kimdir? Güne Bakış Sunucusu

Mine Uzun kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, kaç yaşında, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, evli mi?, Güne Bakış Sunucusu, twitter hesabı, yaşı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

05.07.2021
Mine Uzun Kimdir? Güne Bakış Sunucusu

Mine Uzun kimdir, hayatı, kariyeri, biyografisi, kaç yaşında, boyu, kilosu, nereli, instagram hesabı, evli mi?, Güne Bakış Sunucusu, twitter hesabı, yaşı gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Mine Uzun 3 Eylül 1979 tarihinde Ankara’da hayata gözlerini açtı. Ankara İltekin İlkokulu ve Büyük Kolej okullarında eğitim aldıktan sonra Ankara 50. Yıl Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde 2002 yılında tamamladı. Ardından Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve diksiyon eğitimi aldı. 2016 yılında Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kariyeri

2005 yılında Avrasya Radyo ve Televizyon’da çalışmaya başlayarak ekonomi editörlüğü, program yapımcılığı ve haber bülteni spikerliği görevlerini üstlendi. 2007 yılında Ata Tv’ye geçiş yaparak aynı görevleri burada da üstlendi.

2009 yılında Halk Tv’ye transfer olarak haber spikerliği yaptı. 2010 yılında kariyerine Bloomberg HT kanalında devam ettirerek çeşitli programların sunuculuğunu yaptı. Yaklaşık 8 yıl boyunca Bloomberg HT’de çalıştıktan sonra 2018 yılında CNN Türk kanalına transfer oldu. CNN Türk’te Parametre isimli programı sundu. 2020 yılında Ekotürk kanalına geçiş yaptı. Aynı yıl içinde oradan ayrılarak TV100 kanalında çalışmaya başladı. Burada Yüz Yüze programının moderatörlüğünü üstlendi. Günümüzde kariyerini hala TV100 kanalında sürdüren Uzun, hafta içi her gün saat 14.30’da yayınlanmaya başlayan Güne Bakış programı ile ekranlara gelmeye devam etmektedir. Bunun yanında Nişantaşı Üniversitesi ve Işık Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, Başkent İletişim Akademisi’nde ise eğitmen olarak diksiyon, sunuculuk ve spikerlik dersleri vermektedir.

Mine Uzun ekşi sözlük yorumları

– Şu an TV 100 ekranlarında Güne Bakış programını sunan, aurasına hayran kaldığım, ilerleyen yaşıyla beraber konuklarına daha dagüzel sorular sormaya başlayan sunucu.

– Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün var olması için çok çaba gösterdiği cesur, aydın Türk kadınlarından. Bugün canlı yayında hiç eğip bükmeden ispat etti. Saygı ve sevgiler kendisine.

-Bloomberg HT’de fena yorumlar yapmayan çok hoş ve zeki kadın. Kanalın tozpembe yayın politikası içinde yapabileceği kadar eleştiriyi de yapıyor.

Mine Uzun Yaşı

41

Mine Uzun Boyu

Kilosu

Mine Uzun Nereli?

Ankara

Mine Uzun instagram hesabı

@mineuzun

Twitter hesabı

@mneuzunyol

Mine Uzun Evli mi?

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.