Miraciyye Saklı Miras Filmi | Konusu | Oyuncuları Yorum Güncel

Miraciyye Saklı Miras Filmi | Konusu | Oyuncuları

Miraciyye Saklı Miras filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, TRT 2 filmleri, kaç yapımı, yönetmeni, hikayesi, ne demek gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

10.03.2021
Miraciyye Saklı Miras Filmi | Konusu | Oyuncuları

Miraciyye Saklı Miras filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, TRT 2 filmleri, kaç yapımı, yönetmeni, hikayesi, ne demek gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

11 Kasım 2017 tarihinde vizyon giren yerli döküdrama filmdir. Kurmaca belgesel türünde yer alan yapım toplam 64 dakikadan oluşuyor. Filmin yönetmenliğini Murat Pay üstlenirken, senaryosunu Ayşe Pay, Murat Pay, Alper Bozkurt kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Mehmed Safiyuddin Erhan,Nail Kesova, Murat Taştekin, Mehmet Usta, Suna Sancaktar ve Ahmet Taşdemir gibi isimler yer alıyor. Film IMDb‘de 14 kişi tarafından oylandı ve 5,9‘luk puana sahip olabildi.

Miraciyye Saklı Miras konusu

Filmin konusu, 18. yüzyılın başlarında vefat eden büyük bestekâr Nâyî Osman Dede’nin kaleme aldığı ve bestelediği Mirâciyye, Türk müziğinin başyapıtlarından birisi kabul edilir. Kurmaca Film, Raci’nin çocukluk, gençlik ve orta yaş dönemleri üzerinden dört ayrı hikâyeyle saklı miras Mirâciyye’nin peşine düşme serüvenini konu edinir.

Birinci hikâyede küçük Raci ve arkadaşları, Anadolu’da bir köy evinde Fatma Teyzenin dilinden Mirac mucizesini dinlerler.

İkinci hikâyede yirmili yaşlarda bir konservatuvar öğrencisi olan Raci’nin sema meşk etme serüvenine şahitlik ederiz.

Üçüncü hikâyede Mirâciyye’nin kayıp bestesinin peşine düşmüş kırklı yaşlardaki musikişinas Raci’yi izleriz.

Mirâciyye meşk serüveninin dünden bugüne bir özetini sunan dördüncü hikâyenin mekânı, Mirâciyye geleneğinin elli yılı aşkın bir zamandan beri sürdürüldüğü Nûmâniye Dergâhı’dır. Bu hikâyenin anlatıcısı, çocukluğundan beri Mirâciyye meşklerinin ve Nûmâniye Dergâhı’nın içinde bulunan ve bugün Mirâciyye icralarını özel gayretiyle sürdüren şahsiyetlerden Mehmed Safiyüddîn Erhan Efendi’dir.

Yine bir Mirac kandili günü Nûmâniye Dergâhı’nda Mirâciyye icra edilir. Raci ve küçük kızı da meşkin dinleyicileri arasındadır.

Miraciyye Saklı Miras oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Mehmed Safiyuddin Erhan,Nail Kesova, Murat Taştekin, Mehmet Usta, Suna Sancaktar ve Ahmet Taşdemir gibi isimler yer alıyor.

Mehmed Safiyuddin Erhan- kendisi
Nail Kesova – kendisi
Murat Taştekin – kendisi
Mehmet Usta – Raci
Suna Sancaktar – Fatma Teyze
Ahmet Taşdemir – Kadri Dede
Sercan Gülbahar – Genç Raci
Ahmed Saka – Selim
Ergül Miray Şahin – Elif
Zeki Ocak
Mustafa Başkan – kendisi
Hadi Duran

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.