Mrs. America Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mrs. America Dizi, konusu, cast, 2.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, amazon, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, FX dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

19.09.2020
Mrs. America Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Mrs. America Dizi, konusu, cast, 2.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, amazon, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, FX dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Mrs. America Dizi hakkında

Dizi, 15 Nisan 2020’de Hulu tv yapımı, Amerikan özel televizyonu FX tarafından da yayınlanan tarihi drama dizisidir. Mini dizi olarak tasarlanan dizi, toplam 9 bölümden oluşmaktadır. Her bölümü 43 ila 54 dakika arasında değişen dizinin adının Türkçe karşılığı ‘Bayan Amerika’dır. Dahvi Waller tarafından tasarlanan dizi, geniş bir senaryo ve yönetmen ekibi tarafından çekildi. Dizinin kadrosunda Cate Blanchett, Rose Byrne, Uzo Aduba, Elizabeth Banks, Margo Martindale, John Slattery, Tracey Ullman ve Sarah Paulson gibi isimler yer alıyor. Dizi eleştirmenler tarafından beğeni toplarken Emmy ödüllerinde de birden çok ödül adaylığı elde etti. IMDb’de 6 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 7,9’luk puana sahip oldu. Dizi Türkiye’de 23 Eylül 2020 tarihinden itibaren FX Türkiye tarafından yayınlanacak.

Mrs. America Konusu

Dizinin konusu, 70’li yıllarda kadın haklarına beklenmedik bir katkı veren ve ivme kazandıran muhafazakâr aktivist Phyllis Schlafly’ın hayatının anlatılmaktadır. Güçlü oyuncu kadrosuyla, muhafazakar kadın hareketine karşı feministlerin savunduğu cinsiyet eşitliği için verilen mücadeleyi anlatan dizinin baş karakteri Schlafly, kadın hakları için mücadele veren ama eşcinsel evliliğe karşı duruşu olan enteresan bir portredir. Muhafazakar aktivist Phyllis Schlafly, kadın hareketinin Eşit Haklar yasa değişikliğine karşı meclis içerisinde farklı bir kampanya yapmaya karar verir. Feminizm’in yükselişi ve ABD’deki Eşit Haklar Tasarısı’nın hazırlanış sürecini konu eden Mrs. America, muhafazakar kadın hareketinin başı Phyllis Schlafly (Cate Blanchet) ve Gloria Steinem (Rose Byrne), Shirley Chisholm (Uzo Aduba), Bella Abzug (Margo Martindale) gibi dönemin ünlü feministlerinin ayrı ayrı hikayelerine dokunurken iki uç kanadın birbiriyle mücadelesini anlatıyor olacak.

Mrs. America Oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Cate Blanchett, Uzo Aduba, Elizabeth Banks, Kayli Carter, Ari Graynor ve Melanie Lynskey gibi isimler yer alıyor.

Cate Blanchett – Phyllis Schlafly
Rose Byrne – Gloria Steinem

Uzo Aduba – Shirley Chisholm
Elizabeth Banks – Jill Ruckelshaus
Kayli Carter – Pamela Whalen
Ari Graynor – Brenda Feigen-Fasteau
Melanie Lynskey – Rosemary Thomson
Margo Martindale – Bella Abzug
John Slattery – Fred Schlafly
Jeanne Tripplehorn – Eleanor Schlafly
Tracey Ullman – Betty Friedan
Sarah Paulson – Alice Macray
Ben Rosenfield – John Schlafly
Brendan Cox – Bruce Schlafly

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle