Müge Boz Kimdir? Hayatı - Kariyeri - Yorum Güncel

Müge Boz Kimdir? Hayatı – Kariyeri

03.12.2019
Müge Boz Kimdir? Hayatı – Kariyeri

Kısa süre önce doğum yapmasının ardından Müge Boz kimdir? soruları arama motorlarında sıkça aranmaya başladı. Müge Boz kimdir? Hayatı, nereli? evli mi? Eşi kim? Kaç yaşında? Kardeşinin adı ne? Nereden mezun oldu? Boyu kaç? Murat Boz ile akraba mı? Caner Erdeniz kim? Eski eşi kim gibi sorularınız için yorumguncel.com’da kalın.

En son Çat Kapı Aşk, Geçmiş Olsun gibi sinema filmleri ile karşımıza çıkan sarışın güzel oyuncumuz Müge Boz kısa bir süre önce anne oldu.

Müge Boz Kimdir? – Biyografi

Müge Boz 13 Nisan 1984 yılında İstanbul’da  dünyaya geldi.  Annesi Yugoslav göçmeni, babası ise Egelidir. Çocukluğu İstanbul’da  geçen oyuncunun 12 yaşındayken babasının işi sebebiyle Karşıyaka/İzmir’e taşındılar. İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olan Boz, Anadolu Üniversitesi’nde Sinema ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Norveç’te bir üniversiteden burs kazanmasının ardından orada ‘Strategic desing’ ve dijital fotoğrafçılık eğitimleri aldı. Sanata düşkün olan Boz 11 yıl bale, 4 sene de piyano eğitimleri almıştır.

Yüzme, tenis, paten ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen güzel oyuncu son yıllarda ise düzenli olarak yoga yapmaktadır.

Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuk hayatına ilk adımı 2008 yılında yayınlanmaya başlayan Melekler Korusun dizisi ile başladı. Burada Çiğdem karakterine hayat veren oyuncu dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İlk sinema filmi ise 2011 yılında vizyona giren Toprağın Çocukları filmidir. Güzel oyuncu burada aKarika karakterini canlandırmıştır. Buradaki performansı sayesinde bu projenin ardından 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Şüphe dizisine dahil oldu. Ancak asıl ününü Trt 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinin 2.sezonuna dahil olması ile oldu. Burada Şirin karakterine hayat veren oyuncu ardından Leyla ismii almış ancak 3.sezona dahil olmamıştır.

Birçok dizi ve filmde yer almaya devam eden oyuncu 2014-2015 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisine dahil olmuştur. Burada iki sezon geçiren oyuncu bu dizinin ardından 2016 yılında Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile yoluna devam etmiştir.

2017 yılına geldiğinde Fox Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisine dahil olan oyuncu Telli Haseki Hümaşah Sultan karakterine hayat vermiştir.

Son olarak Hasan Doğan yönetmenliğindeki Geçmiş olsun filminde gördüğümüz güzel oyuncu bu hamile olması sebebiyle oyunculuk kariyerine kısa bir ara vermiştir.

Müge Boz Yaşı – Kaç Yaşında?

34

Müge Boz’un Boyu

1,71

Müge Boz’un Kardeşinin Adı Ne?

Merve Boz

Müge Boz Eşi

Basketbolcu Caner Erdeniz ile 2019 yılında hayatlarını birleştiren Müge Boz, Aralık 2019 tarihinde bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.

Müge Boz ve Murat Boz Akraba mı?

İki ünlü isimin akrabalık bağı bulunmamaktadır.

Dizileri

2008 Melekler Korusun

2011– Şüphe

           Karakol

2012-Leyla İle Mecnun

 2013-Gurbette Aşk Bir Yastıkta

2013-Yalan Dünya

           Aşk Emek İster

2014-Arka Sokaklar

2016-Sevda Kuşun Kanadında

2017-Muhteşem Yüzyıl: Kösem

2017-Kayıt Dışı

Filmleri

2011-Toprağın Çocukları   

          Aşk Tesadüfleri Sever

2012-Bir Hikayem Var

         Karacaoğlan

2013-Bu İşte Bir Yalnızlık Var

2018-Nezih Bir Film

2019-Çat Kapı Aşk

           Geçmiş Olsun

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.