Mulan Film (2020) | Konusu – Oyuncuları – Ne Zaman?

01.09.2020
Mulan Film (2020) | Konusu – Oyuncuları – Ne Zaman?

Mulan konusu, film konusu, oyuncuları, fragman, trailer, cast, serisi, ne zaman çıkacak, altyazılı izle, indir, film makiesi, vizyon tarihi, imdb, ekşi, yorumları, yorum, 2020 izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edin.

Mulan Film Hakkında

1998 yılında gösterime giren Disney’in animasyon filmlerinden biri olan Mulan, yeniden sinemaya uyarlandı. Geçtiğimiz Mart ayında vizyona girmesi beklenen ve koronavirüs nedeni ile sürekli vizyon tarihi ertelenen Mulan filmi sonunda vizyona giriyor. Eylül ayında sinema perdesinde olacak film aynı zamanda da Disney Plus dizi ve film platformunda da yayınlanacak.

Büyük beklentilerle duyurulan film uzun süre ertelenmelerin ardından VOD platformlarında yayınlanacak olan film Eylül’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Filmin yapımcılığını Jason Reed üstlenirken, yönetmen koltuğunda Niki Caro oturuyor.

Mulan Konusu

Film, bir Çin efsanesi olan Hua Mulan’dan esinlenilerek ortaya çıkarılan kurgusal karakter Prenses Mulan’ın hikayesini anlatıyor.

Kadınların yalnızca kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, seçenekleri konusunda pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapması gerektiğine dair bir karar verdiğinde, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılır. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan kadın, her adımında içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadeleye girişiyor. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık oluyor. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, minnettar bir ulusun ve gururlu bir babanın saygısını kazandıracak olan destansı bir yolculuk…

Oyuncuları

Mulan’ın başlıca rollerinde Liu Yifei, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee, Gong Li, Jet Li, Yoson An gibi isimler yer alıyor.

Karakterler

Yifei Liu – Mulan
Donnie Yen – Commander Tung
Li Gong – Xianniang
Jet Li – Emperor
Jason Scott Lee – Böri Khan
Yoson An – Honghui
Tzi Ma – Zhou
Rosalind Chao – Li
Pei-Pei Cheng – Matchmaker
Xana Tang – Xiu

Fragman

Mulan Ne Zaman Vizyona Girecek?

Bir Çin efsanesi olan Prenses Mulan’ın anlatıldığı ve koronavirüs nedeni ile birkaç defa ertelenen filmin vizyon tarihi 4 Eylül 2020 olarak belirlendi. Aksiyon, macera ve dram türündeki film aynı zamanda Eylül ayında Disney Plus platformunda da yayınlanacak.

YORUMLAR

canlı tv izle