Müslüm babayı yeniden tanımak: Müslüm filmi - Yorum Güncel

Müslüm babayı yeniden tanımak: Müslüm filmi

13.11.2019
Müslüm babayı yeniden tanımak: Müslüm filmi

Müslüm film konusu nedir? Sorusu sıkça aranıyor. Müslüm Filmi oyuncuları, Müslüm Gürses’in hayatını anlatan film, Müslüm Gürses filmi, inceleme, Müslüm filmi izle, senaryo, fragmanı gibi aramalarınıza yorumguncel.com’da yanıt bulabilirsiniz.

Müslüm Filmi hakkında

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Taner Ölmez gibi isimlerin oynadığı Müslüm filmi, vizyona girdiğinde sinema salonlarını adeta kasıp kavurdu. Türk sineması tarihinde de sinema salonlarında 6.480.548 biletli seyirci ile en çok izlenen 5. Film olan Müslüm, tam 37 hafta vizyonda kalmıştır.

Müslüm filminin yapımcılığını Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım üstlenirken, yönetmenliğini ise özellikle Ayla filmi ile adını duyuran Can Ulkay ve Ketche yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi yazmıştır.

Müslüm film konusu

Müslüm filmi, ünlü Arabesk sanatçılarında biri olan ve Müslüm Baba olarak tanınan Müslüm Gürses’in hayatını biyografik olarak anlatmaktadır. Müslüm Gürses’in Urfa’da başlayan yaşam hikayesini, daha sonra ailesi ile Adana’ya taşınması ve müzik ile tanışması, hocası olan Limon Ali ile olan sanat dolu diyalogları, babasının ailesini nasıl tarumar ettiği ve bunun sonucunda ortaya çıkan bir melek olarak adlandırılan Müslüm’ün ortaya çıkışı duygu dolu bir biçimde işlenmiştir. Müzik kariyerinin nasıl geliştiği, nasıl ünlü olduğu ve Muhterem Nur ile tanışması ve hayatın da bu tanışmadan sonra değişimi beyaz perdeye başarılı bir biçimde aktarılmıştır.

Müslüm filmi yorum – inceleme (Bize Göre)

Müslüm filmi, Müslüm baba’nın hayatını anlatan başarılı bir film olmuş. Yakın dönemde vizyona giren Bohemian Rhapsody filmi izlerken çok başarılı olmuş abi ya diyen tiplerin bu filme kulp bulmasında fazla şaşırmayarak filmi genel olarak başarılı buldum. Timuçin Esen’in performansı da ön plana çıkan güzelliklerdendi. Şahin Kendirci’nin canlandırdığı çocukluk dönemleri ise filmin kesinlikle en çok içine çeken bölümleriydi. Hem dramasının en çok olduğu hem de Müslüm’ü anlamak için geçirdiği travmaları da anlamak açısında güzel anektodların senaryoda yer verildiği bölüm olması bunda kesinlikle etkisi olduğunu düşünüyorum. Muhterem Nur ile tanışması ve ilişkilerinin gelişmesi bölümü her ne kadar çok ilgi çekici bulmasam da Müslüm’ün hayatını değiştiren dokunuşlar yapması ve bizim tanıdığımız beyaz takım elbiseli Müslüm Gürses’in nasıl ortaya çıktığını da bu sahnelerle anlamış olduk. Müslüm’ün hocası Limon Ali karakteri ise kesinlikle dikkate değerdi. Söylediği sözler, verdiği öğütler ile Erkan Can’ın hayat verdiği karakter, kesinlikle filmin kulak verilmesi gereken karakteri. Filmin sonunun bir yere doğrudan bağlanmaması beni biraz rahatsız etti. Ama biyografik bir film olması nedeniyle de aslında bilmemiz ve anlamamız gereken hayatının geçiş noktalarını seyirciye genel olarak iyi verildiğini düşünüyorum.

Müslüm Filmi oyuncuları

Timuçin Esen – Müslüm

Şahin Kendirci – Genç Müslüm

Zerrin Tekindor – Muhterem Nur

 Ayça Bingöl – Anne

 Erkan Can – Limon Ali

 Turgut Tunçalp – Baba

Taner Ölmez – Ahmet Akbaş

 Güven Kıraç – Prodüktör

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR