My Hero Academia Anime | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

My Hero Academia Anime | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

My Hero Academia, konusu, oyuncuları, karakterler, kaç sezon, netflix, 3.sezon, 4.sezon, 5. sezon, manga, characters, Hereos Rising, imdb gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

25.04.2021
My Hero Academia Anime | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

My Hero Academia, konusu, Kahramanlık Akademim, Boku no hîrô akademia, oyuncuları, karakterler, kaç sezon, netflix, 3.sezon, 4.sezon, 5. sezon, manga, characters, Hereos Rising, imdb gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Anime Hakkında

Kōhei Horikoshi tarafından yazılan ve çizilen Japon süper kahraman mangasıdır. 2014 Temmuz ayından bu yana Weekly Shonen Jump dergisinde yayınlanan anime tankobon formatında toplamda 13 cildi bulunmaktadır. Bu seri animeye de aktarılmış olup; birinci sezonu 3 Nisan – 26 Haziran 2016 tarihleri arasında gösterime girmişken, ikinci sezonu 1 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup hâlâ gösterimdedir.

Animenin yönetmenliğini Kenji Nagasaki, senaristliğini Yōsuke Kuroda, karakter tasarımlarını Yoshikiko Umakoshi ve müziklerinin besteciliğini Yuki Hayashi yapmaktadır. Animenin açılış müziği Porno Graffiti’nin “The Day” şarkısı ve kapanış müziği de Brian the Sun’ın “Heroes” şarkısıdır. Japon mangasına dayanan yapımın animesi ile birlikte video oyunu da vardır.

Orijinal adı Boku no hîrô akademia olan anime Türkçe’ye Kahramanlık Akademim ismi ile çevrilmektedir. Animenin imdb puanı ise 8,5’dir. Dizinin sezonları ortalama 25 bölümden oluşmakta ve toplamda 98 bölümü bulunmaktadır.

My Hero Academia Konusu

Midoriya Izuku’nun hikayesini anlatan anime dizisi, dört yaşındaki. Midoriya’nın arkadaşları tarafından zorbalığa uğradıktan sonra kimsenin eşit olmadığını anlamasına ve süper güçleri olan bir kahraman olmak uğruna verdiği mücadeleleri konu alıyor.

Efsanevi kahraman All-Might gibi biri olma hayaline giden yolda Izuku, ülkenin en iyi Kahraman Okulu olan Yueikoya’ya katılır. Ve böylece Izuku, hayalindeki o süper kahraman olma yolunda bir sürü macera yaşayacaktır…

My Hero Academia Karakterleri

Daiki Yamashita – Izuku Midoriya
Nobuhiko Okamoto – Katsuki Bakugou
Ayane Sakura – Ochako Uraraka
Kaito Ishikawa – Tenya Iida
Justin Briner – Izuku Midoriya
Toshiki Masuda – Eijirou Kirishima
Yûki Kaji – Shouto Todoroki
Jun’ichi Suwabe – Shouta Aizawa
Clifford Chapin – Katsuki Bakugo
Kenta Miyake – All Might
Aoi Yûki – Tsuyu Asui
Tasuku Hatanaka – Denki Kaminari
Marina Inoue – Momo Yaoyorozu
Kiyotaka Furushima – Hanta Sero
Luci Christian – Ochaco Uraraka
J. Michael Tatum – Tenya Iida
Eri Kitamura – Mina Ashido
Justin Cook – Eijiro Kirishima
Hiroyuki Yoshino – Present Mic
Ryô Hirohashi – Minoru Mineta
David Matranga – Shoto Todoroki
Kei Shindo – Kyoka Jiro
Yoshimasa Hosoya – Fumikage Tokoyami
Christopher Sabat – All Migh
Colleen Clinkenbeard – Momo Yaoyorozu
Brina Palencia – Minoru Mineta
Monica Rial – Tsuyu Asui

My Hero Academia 5.Sezon Ne Zaman?

2016 yılından bu yana yayınlanmaya devam eden anime dizinin 5.sezonu 27 Mart 2021 tarihinde başladı. Dizinin yeni bölümleri 7 gün aralıklarla yayınlanmaya devam etmekte ve Cumartesi günleri yayınlanmaktadır.

My Hero Academia Yorumları (Ekşi Sözlük)

(bkz: hunter x hunter) sonrası süper güçlerle ilgili anime arayışımı fazlasıyla karşılamış, narutoya aşırı benziyen ancak içerisinde gereksiz flashbackler ya da uzatmalar olmayan karakterlerin çeşitliliği ve sürükleyiciliğiyle mutlaka başlanması gereken shounen anime.
bir de ben baya komik buluyorum bunu ya arada dayanamayıp funny moments kayıtları alıyorum tekrar tekrar izleyip gülüyorum.

  • einsteininkayipkizi

3×11 – “all for one” bölümünü izledikten sonra insan merak ediyor, ben zamanında naruto, akame ga kill falan gibi shounenlere nasıl iyi dedim?

animasyonu bones yapımı olduğu için arada kalite düşsede, senaryosu ve müzikleriyle farklı bir seviyede.özellikle anime ile aynı adı taşıyan şarkı acayip gaz, herkes jet set run’ı daha çok beğensede ben my hero academia çalmaya başlayınca hemen geriliyorum.shounen sevenlerin mutlaka izlemesi/okuması gereken bir seri.

  • loramus

gün itibariyle 3. sezonunu bitirdiğim anime. herkesin bir süper gücünün olduğu bir dünyada bundan mahrum doğan fakat sonrasında aktarım yoluyla dünyanın en büyük kahramanının güçlerini alıp bunları kullanmayı öğrenen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. kahraman ve kötü adam kavramlarını sosyolojik tespitlerle birlikte işlemesi çok güzel. gerçekten güzel anime ama maalesef belli bir seviyede anime kültürü oluştuktan sonra çok klasik gelmeye başlıyor bazı seriler. bu anime özelinde konuşacak olursak; hunter x hunter ve naruto’yu birleştirirsen bir santim boşluk kalmıyor.

  • hayirlisibe

yeni nesil shounen jump. black clover ile birlikte yeni büyükler olarak sayılıyorlar. black clover ı batıda takan yok o ayrı.

  • nearfoot

animesinin, arkasındaki stüdyo sayesinde, gayet iyi olduğu seri.

fakat mangası tat vermiyor. vasat “kötü karakter”ler. amaçsız bir dünya. karakter gelişiminin durması. mangaka’nın içerik üretemeyerek, my villain academia’ya dönüştürmesi. bleach gibi 20 sn’de biten bölümler. kötü çizimler. boş konuşmalar. “bu hafta da şu karaktere bunu ekleyeyim” modunda hikaye.

  • ichise

B The Beginning Anime | Konusu | Netflix | 2.sezon

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.