Mystery Lab Belgesel Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Mystery Lab Belgesel Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

10.08.2020
Mystery Lab Belgesel Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Mystery Lab Belgesel Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Dizi hakkında

Dizi, 4 Ağustos 2020’de Netflix Türkiye’de yayınlanan belgesel, Netflix Brezilya özel içeriği olarak ortaya çıktı. Brezilyalı bir Youtuber olan Felipe Castanhari laboratuvar arkadaşları ile birlikte bilim, tarih, gizem ve mucizeler üzerine bir yolculuğa çıkıyor. İlk sezonu ile yayınlanan yapım toplam 8 bölümden oluşuyor. Her bölümü 27 ila 25 dakika arasında değişen belgesel, İMDb’de 7,9’luk puana sahip oldu. Bilimsel belgeseller arasında yer alan yapım, sosyal medya kurgusu ile bilime yakınlaştırma amacı güdüyor.

Mystery Lab Belgesel Konusu

Sunucu Felipe Castanhari, laboratuvar arkadaşlarının yardımıyla bilim, tarih, gizemler ve mucizeleri inceleyip akıllara durgunluk veren gerçekleri açığa çıkarıyor.

1.bölüm konusu : Bermuda Üçgeninin Gizemleri

Felipe, Dr. Tay ve yapay zekâlı yardımcısı Briggs’le birlikte uçakların ve gemilerin açıklanamayan bir şekilde kaybolduğu efsanevi bölgeyi anlamaya çalışıyor.

2.bölüm konusu: 20 Milyonun Katili Veba

Tamamıyla yok olan şehirler. Yirmi milyon ölüm. Karantinanın kökeni. Ekip, vebanın Orta Çağ’da Avrupa’yı nasıl kırıp geçirdiğini inceliyor.

3.bölümün konusu: Zaman Yolculuğunu Anlamak

Uzay-zaman bükülmesi ne demektir? Bunun yer çekimiyle bağlantısı nedir? Felipe, zaman yolculuğunun ardındaki bilimi daha yakından inceliyor.

4.bölümün konusu: Kurttan Köpeğe

Shy Wolf Barınağı’nı ziyaret eden Felipe, binlerce yıl önce bazı kurtların nasıl evrim geçirip köpeklere dönüşerek insanlarla yakınlaştığını inceliyor.

5.bölümün konusu: Zombi Kıyameti Gerçek Olsa Ne Olurdu?

Aşırı hassas olan Betinho, Dr. Tay’ın laboratuvarındaki bir deney konusunda endişelenirken Felipe, kurgudan daha tuhaf, et yiyen yaratıklardan bahsediyor.

6.bölüm konusu: Büyük Yok Oluş

İnsanlar da dinozorlar gibi yeryüzünden silinip gidebilir mi? Dünya’daki yaşam yeni bir kitlesel yok oluşla karşı karşıya mı? Laboratuvar ekibi bu soruları araştırıyor.

7.bölüm konusu: Yapay Süper Zekâya Giden Yol

Süper zeki bilgisayarların gelişi çok uzak değil, peki toplum bu gelişmelere ayak uydurabilecek mi? Yapay Zekâ, bir gün Briggs’in yaptığı gibi bize cephe alabilir mi?

8.bölüm konusu: Küresel Isınma Büyük Bir Komplo mu?

Dünya daha önce de iklim değişiklikleri yaşadı. Peki küresel ısınma insanların sandığı kadar endişe verici mi? Ekip, özel bir konuğu bu konu hakkında eğitmeye çalışıyor.

Mystery Lab belgesel oyuncuları ve karakterleri(cast)

Felipe Castanhari
Bruno Miranda – Betinho
Lilian Regina – Dr. Thay
Guilherme Briggs – Briggs

Belgesel Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle