Nereye Gidiyorsun Aida Filmi Konusu | Oyuncuları | Jasmila Zbanic

11.07.2023
Nereye Gidiyorsun Aida Filmi Konusu | Oyuncuları | Jasmila Zbanic

Nereye Gidiyorsun Aida (Quo Vadis, Aida?) filmi konusu, oyuncuları, imdb, fragman, izle, yorumları, film yorumu, ekşi sözlük, trt 2, imdb puanı, hangi ülkenin, Mubi, izle, unutulmaz filmler, 2020 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edin.

Filmin türü: Dram, Tarih, Savaş

İmdb Puanı: 8,0

Filmin süresi 1 saat 41 dakika

Quo Vadis, Aida? Jasmila Žbanić tarafından yazılan, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı 2020 yapımı uluslararası ortak yapım bir savaş drama filmidir.

On iki yapım şirketinin uluslararası ortak yapımı olan film, 77. Venedik Uluslararası Film Festivali‘nin ana yarışma bölümünde gösterildi. Filmin başrolünde Aida karakteri ile Jasna Djuricic yer alıyor.

Quo Vadis, Aida? 93. Akademi Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film dalında aday gösterildi ve iki BAFTA Ödülü adaylığı aldı. Ayrıca En İyi Film de dahil olmak üzere dört Avrupa Film Ödülü kazandı.

Filmin orijinal adı: Quo Vadis, Aida?

Nereye Gidiyorsun Aida Filmi Konusu

Film, Temmuz 1995’te Sırp hükümlü savaş suçlusu Ratko Mladić liderliğindeki Sırp birliklerinin Boşnak erkek ve erkek çocuklarını ölüme gönderdiği Srebrenica katliamı olaylarını dramatize ediyor . Adını kahramanı Quo Vadis’ten alan Aida? olayları Birleşmiş Milletler’de tercüman olarak çalışan öğretmen Aida adlı bir annenin gözünden anlatıyor . Üç buçuk yıl süren kuşatma sonrasında, kuzeydoğu Sırbistan sınırına yakın Srebrenica kasabası 1993 yılında BM güvenlik bölgesi ilan edildi ve BM için çalışan bir Hollanda taburunun koruması altına alındı.

Nereye Gidiyorsun Aida Filmi Oyuncuları

Filmin başrolünde Aida karakteri ile Jasna Djuricic yer alıyor. Filmin kadrosunda ayrıca Izudin Bajrovic, Boris Ler ve Dino Bajrovic gibi isimler yer alıyor.

Jasna Djuricic – Aida Selmanagic
Izudin Bajrovic – Nihad Selmanagic
Boris Ler – Hamdija Selmanagic
Dino Bajrovic – Sejo Selmanagic
Johan Heldenbergh – Colonel Karremans
Raymond Thiry – Major Franken
Boris Isakovic – General Ratko Mladic
Emir Hadzihafizbegovic – Joka
Reinout Bussemaker – Colonel Dr. Robben

Filmin Fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle